W świecie piłki nożnej

"Ławka rezerwowych" - reż. Marcin Kołaczkowski - Teatr Syrena w Warszawie

Teatr Syreny zaprasza 31 grudnia na premierę piłkarskiego widowiska muzycznego - "Ławka rezerwowych". Polscy fani piłki nożnej to chyba najbardziej wierzący kibice na świecie. Niestrudzenie wierzą w zdolności zawodników, w skuteczny trening, bezproblemowe eliminacje, wyjście z grupy, zwycięstwa, medale, puchary. Mają też nieskończone pokłady nadziei - że może tym razem się uda, że tym razem to biało - czerwoni będą niepokonani. Jak się zazwyczaj kończy - nie trzeba nikomu wyjaśniać

oznajmy zatem najlepszych z najlepszych, wybranych z setek, wybitnych i niestrudzonych wojowników o honor polskiej piłki - zawodników reprezentacji. Jędrek to pewny siebie, potężny władca bramki. Ma jednak jedną słabość - panicznie boi się terrorystów, ma na ich punkcie prawdziwą obsesję - każda podróż autokarem, czy wejście na boisko jest dla niego prawdziwym wyzwaniem. Gerard jest "gwiazdą" ligi francuskiej. Mimo, że ciągle grzeje ławkę rezerwowych, pręży się jak paw i dumnie opowiada o francuskich standardach i profesjonalizmie. Kopyto to prawdziwy "obrońca-taran". Nokautuje bramkarzy i kolekcjonuje czerwone kartki. Bezwzględny patriota, głęboko wierzący, gra w hołdzie dla naszego papieża. Piotruś - nowicjusz, który naiwnie wierzy w sukces i ma największą motywację do gry. Niestety słabo radzi sobie z problemami i ze wszystkim zwraca się do mamy. Gwiazda drużyny, grający w reprezentacji od lat - kapitan Romek ma lekkie problemy miłosno - alkoholowo - hazardowe, ale za to świetnie prezentuje się na zdjęciach jako lider.

Oczywiście świat piłki nożnej nie mógłby istnieć bez komentatorów - wszak to oni podsycają ogień w sercach fanów, motywują piłkarzy, wzmacniają doping. Swoimi komentarzami i opowieściami przyodzianymi w bujne słownictwo i wypełnionymi po brzegi emocjami u niejednego widza mogą wywołać atak serca lub... napad śmiechu. W rolę Szalonego Komentatora wcieli się sam Dariusz Szpakowski.

"Ławka Rezerwowych" to niezwykle zabawna komedia muzyczna Michała Walczaka i Marcina Kołaczkowskiego, z przymrużeniem oka ukazująca naszą reprezentację poza boiskiem. Życie zawodników to przecież nie tylko gra, ale też i podróże, pobyty w hotelach, opracowywanie strategii, konferencje prasowe. A tu może zdarzyć się wszystko - zamach terrorystyczny, musztra wojskowa, szturm gorących fanek...

Zabawne dialogi i komiczne sytuacje wzbogacone nowymi aranżacjami znakomitych przebojów Andrzeja Zauchy (m.in. "C\'est la vie", "Baby ach te baby", "Już taki jestem zimny drań", "Wymyśliłem Ciebie", czy "Czarny Alibaba").

(-)
Materiały Teatru
22 grudnia 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia