W Sylwestra i w styczniu

Teatr Druga Strefa w Warszawie

Teatr Druga Strefa zaprasza na spektakl, który będzie dobrym rozpoczęciem wieczoru sylwestrowego

Poprzedzone lampką musującego wina "Dialogi penisa" zaczynają się o 20.00 a około 21.30 widzowie będą mogli kontynuować swoją dubbingową formę świętowania Nowego Roku.

Z kolei w przyszłym roku przebojem może być sztuka, która premierę miała 18 grudnia - "Dwa monologi" Arnolda Weskera. "Dwa Monologi" to dwa zaproszenia dla widza gotowego na głębię i wrażliwość ponad poziom prostej rozrywki, która rozpieszcza. To wyzwanie do poznania intymnego życia dwóch kobiet z którymi nikt nie chciałby się zamienić miejscami i do zmierzenia się z tematami, które niby nie są tabu w naszej kulturze ale jednak wolimy o nich nie rozmawiać. Arnold Wesker udowadnia, że tylko dlatego boimy się bo nie znamy.

"Wyprzedaż" jest poruszającym studium psychologicznym nauczycielki, która po 25 latach zostaje zostawiona przez męża. Poznajemy jej walkę z dotychczasową rutyną i próby wypełnienia pustki w życiu, które dotąd uważała albo może raczej chciała uważać za udane. To historia o zależnościach i przywiązaniach w które nieświadomie wkraczają kobiety w kulturze patriarchatu.

"Co się właściwie stało z Betty Lemon" to wieczór z życia energicznej staruszki. Przykuta do wózka inwalidzkiego, u kresu życia, nie poddaje się jednak rozpaczy tylko wspomina przeszłość. Nie czyni z tego zajęcia smutnej konieczności kogoś, przed kim nie ma już żadnej przyszłości tylko rozrywkę z wyboru. Ma przecież i plany. W końcu wybrano ją niepełnosprawną kobietą roku i ma przygotować przemówienie.

(-)
Dziennik Gazeta Prawna
27 grudnia 2010

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia