W wykonaniu zakręconych aktorów

"Wyjowisko" - reż. Stanisław Dembski - Teatr Pijana Sypialnia

Artyści Teatru Pijana Sypialnia po frekwencyjnym i artystycznym sukcesie Festiwalu Teatralnego WrzAWA, którego są pomysłodawcami, znowu zapraszają na wydarzenie teatralne pod gołym niebem.

 Już w najbliższą sobotę zaprezentują w urokliwym amfiteatrze przy Teatrze Stara Prochownia „Wyjowisko" spektakl z muzyką na żywo, który zaledwie kilka dni temu został wyróżniony Nagrodą Publiczności na III OFTS, w Akademii Teatralnej.

Dla nas teatr ma sens, gdy możemy być z nim blisko naszych widzów, kiedy po spektaklach możemy rozmawiać z publicznością – mówi Łukasz Zgórka, aktor Teatru Pijana Sypialnia. Kolejna okazja ku temu już w sobotę. „Wyjowisko", które zaprezentuje grupa zwariowanych artystów, to banalna historyjka. Rzecz dzieje się w oberży, do której przybywają komedianci. Młodzi aktorzy zakochują się w ślicznej karczmarce. Sielska atmosfera i wspólne zabawy zostają zakłócone przez watahę wilków, która osacza biesiadujących. Postanawiają przezwyciężyć strach i odeprzeć atak nieproszonych gości. Całości towarzyszą pieśni Moniuszki i Chopina wykonywane przez aktorów i muzyków.

Łukasz Zgórka, aktor PS: Uwielbiamy odkopywać zapomniane klimaty i zaskakiwać nimi współczesną publiczność. Nasze spektakle, to odjechane próby tworzenia nowej jakości z zapomnianej muzyki i przestarzałego tekstu. Próby udane o czym świadczą nagrody na festiwalach w całej Polsce, choćby ostatnia Nagroda Publiczności, przyznana przez widownię III OFTS na Akademii Teatralnej. Pora w Warszawie na teatr, który potrafi zaskakiwać! Pora na Pijaną Sypialnię!

„Wyjowisko" Teatr Pijana Sypialnia, 20 lipca, godz. 19:00 Wystąpi piętnastoosobowy zespół aktorski Teatru Pijana Sypialnia oraz muzycy pod kierownictwem Daniela Zielińskiego. Wejściówki 10 zł (rezerwacja teatrps@gmail.com) 15 zł w dniu spektaklu.

Teatr Pijana Sypialnia: www.facebook.com/TeatrPijanaSypialnia
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/581598775214092/
Fragmenty spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=HtTHdugSq1Y

(-)
Materiał Teatru
19 lipca 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia