W życiu tak naprawdę liczy się miłość!

"Miłość i polityka" - reż. Mariusz Pilawsk - Teatr Mały w Manufakturze

Oto kolejna premiera w Teatrze Małym w Manufakturze - współczesna komedia francuska Pierre'a Sauvila. Reżyser Mariusz Pilawski zaprasza 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru.

Autora wprowadza widza w zakamuflowany świat polityki. Historia rozgrywa się we Francji, w podparyskiej rezydencji ministra sprawiedliwości Bertranda Guérauda. Weekendowe uciechy świty wytrawnego polityka przerywa nagła wizyta zaprzyjaźnionego posła z tej samej partii, który składa ministrowi propozycję nie do odrzucenia. Idylla zaczyna się nieco kruszyć i sprawie trzeba stawić czoła, a nawet "ukręcić łeb".

"Dokąd zaprowadzą całą historię niecne sprawki ministra? Czy ktokolwiek poniesie karę za życie ponad miarę? Dowiecie się Państwo podczas wizyty w naszym teatrze podglądając przez okular teatralnego mikroskopu życie elity politycznej jednego z większych państw Europy" - poleca dyrektor Mariusz Pilawski. "Analityczne przyjrzenie się atmosferze nieuchronnego skandalu, posługiwanie się metodami podbojów nie do końca pryncypialnymi, w których narzędzia erotyki pomieszane z oparami alkoholu i psychologicznych tortur - dadzą Państwu jeszcze jeden przykład na temat władzy i jej wpływów na toczące się życie".

"Za wszelkiego rodzaju analogie i przyrównania nasza teatralna trupa nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności. Po wyczerpujących i analitycznych rozmowach pragniemy stwierdzić, że w życiu tak naprawdę liczy się miłość!" - zaznacza dyrektor Teatru Małego.

(-)
Materiał Teatru
20 marca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...