Wakacje w Polonii i w Och-Teatrze

"Czerwony Kapturek" - reż. Adam Biernacki - Teatr Polonia w Warszawie

Warszawskie teatry Polonia oraz Och-Teatr w wakacje grają jeszcze więcej niż w trakcie sezonu.

Lato i Teatr w Plemerze - premiera "Czerwonego Kapturka"!

Oprócz spektakli granych w siedzibach, Teatr Polonia oraz Och-Teatr serdecznie zapraszają na sztuki grane w plenerze - jak co roku zobaczyć będzie można spektakle na Placu Konstytucji (już od 20 lipca począwszy - pierwszym spektaklem będzie premiera "Czerwonego Kapturka" Jana Brzechwy w reż. Adama Biernackiego) oraz na scenie Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem (tam sztuki dla dorosłych i dla dzieci grane będą codziennie od 1 do 26 sierpnia). Na wszystkie spektakle plenerowe, jak zawsze, wstęp wolny!

"Czerwony Kapturek" to kolejna bajka Jana Brzechwy w repertuarze teatrów. Starsi widzowie na pewno pamiętają dziś już kultowe nagranie winylowe, w którym udział wzięli choćby Barbara Krafftówna czy Irena Kwiatkowska (zarejestrowane przez Polskie Radio w roku 1961) - do niego odwoływać się będzie spektakl, pełen piosenek i z . Młodzi artyści (występują Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz i Jarosław Sacharski) wciągną w teatralną przygodę nie tylko najmłodszych widzów, ale także ich rodziców, wujków, ciocie oraz całe rodziny. "Czerwony Kapturek" to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody. O tym, że znajdując się nawet w najgorszej opresji, zawsze można liczyć na wiernych przyjaciół. Twórcy spektaklu chcą przekraczać granice sceny, wciągać w swoją opowieść najmłodszych, aby teatr kojarzył im się przede wszystkim z przyjemnością i zabawą. Premiera 20 lipca 2013 na Placu Konstytucji.

Lato w Och-Teatrze

W lipcu oraz w sierpniu Och-Teatr będzie nieustannie bawić i zapraszać na komedie, farsy i zabarwione uśmiechem oraz wzruszeniem dramaty. A wszystko w brawurowym wykonaniu najbardziej lubianych aktorów - na scenie Ochu w wakacje zagrają nie tylko Barbara Krafftówna, Viola Arlak, Maria Seweryn, Iza Kuna czy Monika Fronczek, ale też Artur Barciś, Cezary Żak, Michał Piela, Wojciech Pokora, Rafał Rutkowski czy Stefan Friedmann i wiele innych znakomitości. Scena przy Grójeckiej 65 zaprosi swoich widzów nie tylko na klasykę najlepszych fars świata - czyli "Mayday" (na zdjęciu) oraz "Mayday 2" (czyli spektakle o przygodach, które prowokuje podwójne życie niepozornego taksówkarza z Londynu, Johna Smitha), ale też na lubiane sztuki takie, jak choćby "Trzeba zabić starszą panią" o zmaganiach opryszków z pewną wyjątkową melomanką, "Pocztówki z Europy" - czyli wzruszającą opowieść o rodzinie, w której wszystko układa się inaczej niż pozory wskazują - lub też na kultową już "Białą bluzkę" z wyrazistą rolą Krystyny Jandy i tekstami Agnieszki Osieckiej. Pełen repertuar 83 wakacyjnych spektakli znaleźć można na stronie teatru pod adresem: http://www.ochteatr.com.

Lato w Teatrze Polonia - premiera  "Konstelacji"!

Dwa letnie miesiące w Teatrze Polonia oznaczają przegląd tego, co teatralni widzowie lubią najbardziej: znakomici aktorzy, dobre teksty i różnorodny repertuar. Zobaczyć będzie można nie tylko "32 omdlenia" w mistrzowskiej obsadzie (K. Janda, I. Gogolewski oraz J. Stuhr), ale też "Danutę W." czy "Zmierzch długiego dnia", czyli klasykę amerykańskiego dramatu XX-wieku z Krystyną Jandą oraz Piotrem Machalicą w rolach głównych. Ponadto na afiszu znajdziemy sztuki, na które wielu widzów czeka od kilku miesięcy: "Dowód" (w reżyserii Andrzeja Seweryna i z Joanną Trzepiecińską oraz Marią Seweryn, Marcinem Perchuciem i Andrzejem Sewerynem w obsadzie), a z klasyki na przykład "Grube Ryby" w znakomitej obsadzie (choćby Artur Barciś, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Kiersznowski, Agnieszka Pawełkiewicz czy Wiesława Mazurkiewicz).

Przede wszystkim jednak na koniec sierpnia w Teatrze Polonia planowana jest premiera sztuki "Konstelacje" Nicka Payne'a, reżyserowanej przez Adama Sajnuka, z Marią Seweryn oraz Grzegorzem Małeckim w obsadzie. To piękna, dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codziennie wydarzenia wpływają na nasz los. A w tle - matematyka, fizyka kwantowa i teoria kosmosu. Tajemniczy, na wpół poetycki, wzruszający, a momentami niezwykle dowcipny tekst, opowiadający o Marianne i Rolandzie, którzy spotykają się i zakochują w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? PREMIERA NA DUŻEJ SCENIE TEATRU POLONIA 30 SIERPNIA 2013 R.

Repertuar wakacyjny teatru Polonia znaleźć można tutaj: http://www.ochteatr.com.pl/repertuar

Sezon  2012/2013 w liczbach:

Od 1 lipca 2012 do 30 czerwca 2013 oba teatry zgrały łącznie 909 spektakli, z czego aż 99 sztuk pokazano na scenach w całym kraju i nie tylko, czyli podczas wyjazdów. W trakcie zakończonego sezonu Teatr Polonia zaprosił widzów aż na 436 spektakli (w tym 328 spektakli na Dużej Scenie, 78 na Scenie Fioletowe Pończochy oraz 30 sztuk na Placu Konstytucji), zaś Och-Teatr zagrał w tym samym czasie 374 sztuki (327 spektakli na Dużej Scenie, 18 sztuk pokazano na Och-Cafe Teatr, zaś aż 29 w plenerze)!

Oba teatry nie zwalniają i przez całe wakacje grają dalej - zapraszając wszystkich widzów.

(-)
Materiał Teatru
18 lipca 2013

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia