Wakacje z Teatrem Kamienica

wakacyjny repertuar pozwala na podróż w czasie i przestrzeni

Wakacje to czas odpoczynku i magicznych podróży. Teatr Kamienica zaprasza do wspólnych wakacyjnych wojaży - lokalnych, międzynarodowych, historycznych i metafizycznych.

Wakacyjny repertuar Teatru Kamienica pozwala na podróż w czasie i przestrzeni - artyści zabiorą widzów do Otwocka z początku XX wieku, renesansowej Sewilli, czy też do Londynu szalonych lat 30. "Najświeższe" propozycje Kamienicy to "Hiszpańska Mucha", "Porwanie Sabinek" oraz "Dziś wieczór arszenik, czyli komedia z kawą" każdy ze spektakli to inny rodzaj teatru, inne sceniczne rozwiązania oraz inne poczucie humoru. Oczywiście nie zabraknie bajkowych propozycji - Jaś i Małgosia zabiorą Małych Widzów na wakacyjną wyprawę wprost do zaczarowanego lasu, gdzie spotka ich wiele niespodzianek. W sierpniu z okazji siedemdziesiątych szóstych urodzin Edwarda Stachury odbędą się dwa koncerty: "Msza wędrującego oraz Stachura - Poematy".

Wakacje to również czas na kulinarne eksperymenty. Miłośnicy smacznych potraw będą mogli skosztować specjałów "Naszej Warszawy" - bistro działającym przy teatrze (czynne w dni, kiedy są grane spektakle).

Ponad stuletnia Kamienica, w której mieści się Teatr, jest czarownym miejscem. W krętych korytarzach i urokliwych zakamarkach na gości czekają: wystawa z pamiątkami po mistrzach polskiej sceny, makieta Warszawy przedstawiająca miasto w stanie z sierpnia 1939 r. oraz pamiątki z Powstania Warszawskiego. Przed wejściem do Teatru czeka przedwojenny tramwaj, dzięki któremu można przenieść się o kilkadziesiąt lat wstecz i poczuć atmosferę minionych nocy i dni (podobno pewnym patentem na szczęście jest kręcenie korbą w "berlince") .

Czas letni sprzyja również wyjazdom. W lipcu, na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, Dyrektor Teatru Kamienica odciśnie dłoń w "Alei Gwiazd". Mieszkańcy i turyści będą mieli okazję obejrzeć dwa spektakle z repertuaru: "Testament cnotliwego rozpustnika" oraz "Wierę Gran", która prosto z Międzyzdrojów pojedzie do Krakowa na IV Krakowskie Miniatury Teatralne.

W sierpniu planowany jest wyjazd do Juraty. Tam publiczność obejrzy pięć przedstawień: "Porwanie Sabinek", "I tak Cię kocham", "Jak się kochają w niższych sferach", "W obronie jaskiniowca" oraz bajkę dla dzieci "Trzewiki szczęścia".

Spektakle w repertuarze

Porwanie Sabinek

Wiera Gran

Jak się kochają w niższych sferach

Hiszpańska Mucha

W obronie jaskiniowca

Dziś wieczór arszenik czyli komedia z kawą

Msza wędrującego - w ramach "Stachuriady"

Stachura - Poematy - w ramach "Stachuriady"

Testament cnotliwego rozpustnika

I tak Cię kocham

Tango Notturno

Jaś i Małgosia - dla dzieci

Trzewiki szczęścia - dla dzieci

*Opisy spektakli dostępne są na stronie www.teatrkamienica.pl

(-)
Materiał Teatru
5 lipca 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...