Wakacyjne spektakle i wrześniowe zapowiedzi!

Repertuar na najbliższe miesiące - Teatr Groteska

Po kilkumiesięcznej przerwie Teatr Groteska ponownie zaczął tętnić życiem. W niedzielę 2 sierpnia liczni widzowie obejrzeli „Calineczkę – niezwykłe przygody" w reż. Ireneusza Maciejewskiego. Zespół aktorski Teatru z ogromną radością i wzruszeniem zaprezentował pierwszy wakacyjny spektakl, a obsługa stanęła na wysokości zadania, aby wizyta w Grotesce była w pełni bezpieczna i zgodna z procedurami.

W każdą niedzielę sierpnia będzie można obejrzeć kolejne spektakle. 9 sierpnia na scenie pojawią się „Ładne Kwiatki" wyreżyserowane przez Krzysztofa Jędryska, które przeniosą widzów w niezwykły świat w którym różnice w wyglądzie i usposobieniu nie przeszkodzą w budowaniu przyjaźni. Następnie na scenę wbiegną „Trzy Świnki" w reż. Lecha Walickiego, czyli solidna lekcja życia i przetrwania pokazująca, jak łatwo wpaść w pułapkę dorosłości. „Trzy Świnki" to przygoda, zabawa, tajemnica, wyzwania i oczywiście śmiech, czyli to, co najmłodsi lubią najbardziej. Spektakl zostanie zaprezentowany 16 i 30 sierpnia o godzinie 11:00. Ostatnim sierpniowym tytułem jest „Kot w Butach" w reż. Roberta Jarosza. Tę znaną bajkę Groteska zaprezentuje 23 sierpnia.

„Cieszymy się, że w tych trudnych czasach nasz Teatr nadal przyciąga tak licznie dzieci i rodziców i niezmiennie wzbudza ich zaufanie. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi widzowie mogli ponownie cieszyć się spektaklami na scenie i żeby ich wizyta u nas była bezpieczna" – mówi Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych Ewa Wajda. Bilety są dostępne online!

Ale to nie koniec! Już w połowie sierpnia ukaże się repertuar na I część sezonu teatralnego 2020/21, a w nim długo wyczekiwana premiera spektaklu „Niesamowite przygody 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" w reż. Lecha Walickiego. Teatralna adaptacja popularnej i uwielbianej przez dzieci prozy Justyny Bednarek będzie równie ciekawa i porywająca na deskach Groteski. Więcej informacji wkrótce!

Eryka Żmuda
Materiał nadesłany
6 sierpnia 2020

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia