Wałbrzyski Teatr otrzymał dofinansowanie

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna". Realizacja projektu rozpoczyna się wraz 20 października i potrwa do 20 grudnia 2015 roku. Na początek "Władca skarpetek" Timingeriu, a dla gimnazjalistów Teatr zaprezentuje „Sachema. Wodza Czarnych Węży” Majewskiej.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otrzymał dofinansowanie w wysokości 68.000 złotych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna" na projekt "Artystyczne 'co nieco' " dla dzieci i gimnazjalistów z regionu wałbrzyskiego. Celem programu jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

Partnerem projektu jest Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu.

Dla dzieci Teatr zaprezentuje spektakl „Władca Skarpetek" w reż. Jacka Timingeriu wraz z warsztatami teatralno-muzycznymi, dla gimnazjum – „Sachema. Wodza Czarnych Węży" w reż. Martyny Majewskiej wraz z tematycznymi działaniami edukacyjnymi. Wszyscy uczestnicy projektu wezmą również udział w moderowanej rozmowie z aktorami bezpośrednio po spektaklu oraz będą mieli okazję zwiedzić ciekawe zakątki Wałbrzycha.

(-)
Materiał Teatru
5 października 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...