Walka płci pięknej z tą „drugą"

"Klub kawalerów" - reż. Łukasz Gajdzis - Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na „Klub kawalerów" Michała Bałuckiego w reżyserii Łukasza Gajdzisa. Spektakl będzie można zobaczyć 4 i 5 listopada.

 

Odwieczna walka płci pięknej z tą „drugą" o dominację i panowanie nad światem przybiera różne formy i posługuje się wymyślnymi narzędziami. Istnieje jednak wiele historii o tych, którzy tej walki nie chcieli toczyć. Klub Kawalerów z napisanej w XIX wieku komedii M. Bałuckiego zrzesza liber baronów, wyznawców wolności i kawalerskich swawoli. Nieustannie podsycają przekonanie o elitarności i awangardzie życia bez kobiet. Coś musi się jednak stać, by „kluby kawalerskie w puch rozbite" były.

Znakomity warsztat aktorski prezentują Karolina Adamczyk, Jakub Ulewicz, Paweł Gilewski, Marian Jaskulski, Michalina Rodak, Mirosław Guzowski, Jerzy Pożarowski, Małgorzata Trofimiuk, Małgorzata Witkowska, Marcin Zawodziński.

Spektakl trwa 110 minut z przerwą. Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90 ) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET).

(-)
Materiał Teatru
24 października 2017
Portrety
Łukasz Gajdzis

Książka tygodnia

Zapiski z niełatwych czasów
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski

Trailer tygodnia

13. Międzynarodowy Fes...
Małgorzata Langier