Wampiry w Gliwicach - we wrześniu je zobaczymy!

Niebawem premiera przedstawienia "Wampiry i upiory"

Czy Gliwicki Teatr Muzyczny miał wiedzę o przerażających praktykach, które mogły mieć miejsce w Gliwicach przed wiekami? - pytamy.

Bo skąd inspiracja do nowego przedstawienia?Nie chce nikt naszych dywagacji - pół żartem, pół serio - potwierdzić. Dość powiedzieć, że już od kilku miesięcy teatr szykuje przedstawienie "Wampiry i upiory". Niby przedstawienie, ale czosnek i osikowe kołki na wszelki wypadek będą rozwieszone w całym teatrze.

- W klimatycznej scenerii Ruin Teatru Victoria pokażemy to przedstawienie we wrześniu-wyjaśnia Paweł Gabara, dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego. - Na koncert, na który złożą się fragmenty musicali oraz piosenki opowiadające o niebezpiecznych, ale fascynujących postaciach z pogranicza życia i śmierci.

Widowisko będzie idealnie dostrojone do atmosfery Ruin Teatru Victoria, najbardziej magicznego z teatralnych miejsc w Europie.

-Zabierzemy widzów do mrocznego świata istot nieśmiertelnych, gdzie tajemnica i strach mieszają się z pragnieniem i pożądaniem w takt najsłynniejszych musicalowych standardów - zapewnia.

Widzów, którzy lubią mroczne mity i legendy, czeka muzyczna dawka niepokoju, lęku i niebezpiecznej fascynacji... ale także dobrej zabawy. - Dla zapewnienia bezpieczeństwa widzów w całym teatrze rozwiesimy czosnek i w dostępnych miejscach rozłożymy osinowe naostrzone kołki. Ale czy to uchroni szczególnie dziewczęta i panie przed kłami naszego wampira? Tego do końca nie gwarantujemy - zapewnia dyrektor Paweł Gabara.

W głównych rolach wystąpią Maciej Trąbka oraz Zofia Kubic.

MAKI
Polska Dziennik Zachodni online
15 lipca 2013

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia