Warsztat

"Amatorki" - reż. Ewelina Marciniak - Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy na warsztat do spektaklu "Amatorki", który odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.

O WARSZTACIE

Dwoje ludzi ma łatwiej, bo są razem i jednocześnie może mieć trudniej - także dlatego, że są razem. Aby zachować równowagę trzeba się zatem nieźle nagimnastykować. Akrobatyka to tym trudniejsza, bo każdy ma swoje oczekiwania, nadzieje i pragnienia. Serdecznie zapraszamy widzów spektaklu AMATORKI do udziału w warsztacie teatralnym, w trakcie którego podejmiemy grę z relacjami w ramach związków.

Warsztaty poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas trwania wynosi około dwie godziny. Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

O SPEKTAKLU

Paula i Brigitte podążają zupełnie różnymi drogami, ale cały czas zdawać by się mogło, że ich życie wygląda bardzo podobnie. Erich i Heinz podążają tą samą drogą, ale zdawać by się mogło, że ich życie w zupełnie różny sposób naznaczy Paulę i Brigitte. Postacie, które muszą tu o coś walczyć to Paula i Brigitte. Osoby, które już wszystko mają, to Erich i Heinz. I to oni rozdzielają nagrody.

Jelinek pokazuje w AMATORKACH świat, który choć opowiadany językiem pełnym emocji, opiera się przede wszystkim na kalkulacji, rywalizacji i planach. Językiem biznesowej transakcji opowiada realizację pragnień życiowych. Z pełną świadomością tego, że pierwszy milion trzeba ukraść, a bankructwo jest efektem błędnego ulokowania kapitału.

„AMATORKI w Wybrzeżu to spektakl znakomity, uderzający precyzją i dyscypliną gry aktorskiej."
Agnieszka Kochanowska, Dwutygodnik

Premiera: 24 listopada 2012 roku na Scenie Malarnia

Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

(-)
Materiał Teatru
1 stycznia 2016

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...