Warsztaty aktorskie

Wstęp do Techniki Czechowa - Warszawa

Nie bazujemy na osobistych przeżyciach.
Pokazujemy inne podejście do aktorstwa.
Używamy wyobraźni.
Poznajemy siłę psycho-fizycznego gestu.
Wykorzystujemy ruch całego ciała.

Ogromnym atutem Techniki Czechowa jest użycie działań fizycznych i ruchu do uruchomienia pewnych wewnętrznych procesów w aktorze, które następnie stają się wielką siłą napędową działań scenicznych. Przy pomocy konkretnych zadań fizycznych i wyobrażeniowych możemy osiągnąć odpowiednie stany emocjonalne. Nasza wyobraźnia i nasze ciało są nieograniczonymi źródłami inspiracji – wystarczy nauczyć się z nich korzystać!

Od prowadzących: Odwoływanie się do własnych wspomnień i przywoływanie ich na scenie było dla nas przykrą koniecznością bez alternatywy, dopóki nie poznaliśmy Techniki Czechowa. Teraz chcemy podzielić się nią z innymi. Używając jej to nie Ty stoisz na scenie, a zrodzona z wyobrażeń postać zaczyna mówić swoim głosem. Nie musisz wyciskać z siebie osobistych przeżyć, żeby zagrać coś na scenie! Zapraszamy do wspólnego odkrywania innego świata!

Na warsztatach poznacie podstawowe elementy Techniki Czechowa, m.in.:
- trzy centra ciała;
- centrum wyobrażone;
- gest psychologiczny;
- jakości ruchowe;

KIEDY:
1-2.09.2018 r. w godzinach 16.00-20.30 (półgodzinna przerwa w trakcie)

GDZIE:
Szkoła Aktorska Machulskich, ul. Lubelska 30/32

KOSZT:
200 zł od osoby za dwudniowe warsztaty.
Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

ZGŁOSZENIA:
Chętnych prosimy o:
- zapoznanie się z regulaminem warsztatów, wypełnienie karty uczestnika i przesłanie jej na adres: contact@livingspacetheatre.com
Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są pod linkiem:
https://drive.google.com/file/d/15nbnAHsnc-41RCK6GGIwyM4JGqt6G502/view?usp=drivesdk
Po zaakceptowaniu zgłoszenia poprosimy o dokonaniu opłaty za warsztaty. Dopiero dokonanie opłaty za udział w warsztatach rezerwuje miejsce.
- opanowanie pamięciowo krótkiego tekstu nad którem chciałabyś/chciałbyś pracować.

O PROWADZĄCYCH:
Jakub Margosiak i Grzegorz Łabuda - Założyciele Living Space Theater - twórcy i wykonawcy spektakli (m.in. „Kaj dzias", który znalazł się w finale konkursu BEST OFF). Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Wydziału Aktorskiego oraz Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Ukończyli Master Course w Workcenter Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa w Pontederze, Immersion Course w Michael Chekhov School w Nowym Jorku oraz Michael Chekhov International Summer Academy w Chorwacji. Prowadzili warsztaty m.in. podczas International Theatre Institute World Congress w Segowii (Hiszpania), Busan International Performing Arts Festival (Korea Południowa) oraz cykliczne warsztaty w ramach Klubu Sztuk oraz cykl warsztatów tańca i ruchu w ramach projektu edukacyjnego „Do sztuki gotowi start!" w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

(-)
Materiał organizatora
20 sierpnia 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia