Warsztaty dla uczniów i ich nauczycieli

"Zjednoczenie dwóch Korei" - reż. Łukasz Gajdzis - Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieznie

"W teatrze życia codziennego - jak za pomocą teatru rozmawiać o ważnych sprawach z uczniami" to cykl warsztatów wokół spektaklu "Zjednoczenie dwóch Korei" przeznaczonych dla nauczycieli szkół średnich.

W trakcie dwudniowych zajęć wspólnie odpowiemy na postawione w tytule pytanie. Zarówno na wybranym przykładzie, jak i w szerszych kontekstach. Wydobędziemy znaczenia i tropy, które są atrakcyjne dla współczesnego ucznia. Nie tylko na lekcji polskiego, wiedzy o kulturze czy godzinie wychowawczej. Warsztaty prowadzone metodą pedagogiki teatralnej - polecają organizatorzy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Grupę warsztatową poprowadzi Aleksandra Antoniuk. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego i Instytutu Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracowała z Instytutem Teatralnym im Zbigniewa Raszewskiego przy projektach "Lato w teatrze" i "Warsztaty tramwajowe" oraz z warszawskim Teatrem Powszechnym (cykl spotkań "Rodzina w teatrze", "Teatr w klasie") i Dramatycznym (projekt "Młoda Scena"). Edukatorka seksualna, streetworkerka, partyworkerka, animatorka kultury pracująca od 2011 roku z grupami dzieci i młodzieży ze środowisk defaworyzowanych. Odbyła praktyki Erasmusa w brytyjskim teatrze New VicTheatre w NewcastleunderLyme. Członkini kolektywu Performeria Warszawy i Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Wychowawca w Salach warsztatowych Klubu Młodzieżowego "Latarka" na warszawskich Bielanach. Specjalista ds. edukacji w Teatru Fredry w Gnieźnie.

25 kwietnia (sobota), g. 16:00 - 18:00 /godz. 18:00 [oglądanie spektaklu - bilet za 1zł]

26 kwietnia (niedziela), g. 12:00 - 16:00

Miejsce: Sala Prób

Warsztat dla 15 osób

Szczegółowych informacji udziela Dział Marketingu Teatru im. A. Fredry pod numerem telefonu: 61 426 16 15, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.

(-)
Materiał Teatru
25 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia