Warsztaty filmowe dla dzieci

Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

2 lutego ruszają w Teatrze Pinokio bezpłatne warsztaty filmowe dla dzieci z w wieku 7 - 14 lat z województwa łódzkiego.

Dzieci rekrutowane są z różnych dzielnic Łodzi (30 osób) i będą uczestniczyć w pierwszym etapie warsztatu, podczas którego poznają zagadnienia teoretyczne związane z filmem oraz zbudują szkielet scenariusza filmowego na podstawie własnych historii związanych z miejscem zamieszkania. Następnie przystąpią do realizacji stworzonego scenariusza, czyli pracy na planie.

Drugą część warsztatową będą stanowić zajęcia z montażu filmowego oraz promocji wydarzenia kulturalnego. Finałem projektu będzie pokaz filmu przygotowanego podczas warsztatów w kinie plenerowym, które zostanie zaaranżowane w przestrzeni miejskiej przez uczestników projektu. Tematem filmu będzie życie mieszkańców różnych dzielnic Łodzi w optyce dziecka.

Warsztaty poprowadzą Rafał Wróblewski, operator filmowy i Konrad Dworakowski, Dyrektor Teatru Pinokio. Projekt jest naturalną konsekwencją działań, które Teatr Pinokio w Łodzi podjął w ramach projektu "Wjeżdżamy w bramy". W tym projekcie z historii mieszkańców Łodzi opowiedzianych na warsztatach powstał spektakl pokazywany na dziedzińcach i podwórkach łódzkich kamienic.

Plenerowe kino obok wędrującego po bramach spektaklu stanie się kolejnym "punktem kultury" na mapie Łodzi, czyli miejscem spotkania ze sztuką, która wychodzi do odbiorców poza mury instytucji i jest przez nich współtworzona. Premiera filmu odbędzie się podczas V edycji Festiwalu Teatralna Karuzela na przełomie maja i czerwca 2015 roku.

Partnerzy projektu: Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Kinematografii, Szkoła Filmowa w Łodzi, Współ-dzielna Staropoleska, TVP Łódź

Projekt finansowany ze środków Akademii Orange.

(-)
Materiał Teatru
2 lutego 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...