Warsztaty fotograficzne w Centrum Scenografii Polskiej

podczas II Festiwalu Nowej Scenografii

Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach zaprasza serdecznie do udziału w warsztatach fotograficznych, które odbędą się od 27 do 30 listopada br. podczas II Festiwalu Nowej Scenografii. Tegoroczny temat wydarzenia: „Kostium – dress code – ciało" będzie szansą na zmierzenie się z tym tematem także w praktyce podczas spotkań warsztatowych.

Warsztaty fotograficzne w Centrum Scenografii Polskiej

Warsztat fotograficzny z Bartkiem Barczykiem

27, 28 listopada 2013 / Liczba uczestników: 10 osób

Sesja zdjęciowa prowadzona w plenerze z aktorami teatru tańca. Będzie to okazją do zapoznania się z warsztatem fotografa widowisk w różnorodnych przestrzeniach nieteatralnych.

Warsztat fotograficzny z Bartłomiejem Sową

29, 30 listopada 2013 / Liczba uczestników: 8 osób

Założeniem warsztatu jest pokazanie w jaki sposób zwyczajne części garderoby lub przedmioty codziennego użytku mogą zostać przeistoczone w kostium. Sesja zdjęciowa prowadzona na scenie teatralnej. Drugi etap zajęć poświęcony będzie pracy nad obróbką fotografii.

Liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o wcześniejsze zapisy. Kontakt: a.tabor@scenografia-polska.pl, tel. 32 251 57 14.
Uczestnicy warsztatu proszeni są o przyniesienie własnych aparatów cyfrowych umożliwiających ręczne nastawianie ostrości i parametrów naświetlenia (tzw. tryb manualny), a na warsztaty 30 listopada z Panem Bartłomiejem Sową - własnych komputerów przenośnych.

Spotkania prowadzone przez uznanych fotografów teatralnych pozwolą uczestnikom poznać część ich specyficznej pracy zarówno na scenie teatralnej, jak i w plenerze. Celem warsztatów, skierowanych do pasjonatów fotografii zainteresowanych teatrem, jest spotkanie z aktorem, kostiumem, sceną oraz przestrzenią teatralną. Aktor w ruchu, aktor ogrywający kostium, aktor w zamkniętej, bądź otwartej przestrzeni, w teatralnym oświetleniu będzie elementem specyficznego spektaklu, którego widownią staną się obiektywy fotograficzne uczestników naszych Warsztatów.

(-)
Materiał CSP
24 września 2013

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Stanisław Moniuszko, Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki