Warsztaty głosowe

"Twój własny głos na progu muzyki" - Instytut Grotowskiego

Do 6 stycznia przyjmowane są zgłoszenia na warsztaty w Instytucie Grotowskiego prowadzone przez Christiane Hommelsheim, trenerkę głosu pracującą w Niemczech, Belgii, Austrii i Francji.

W dniach 18-21 stycznia w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego odbędą się warsztaty "Twój własny głos na progu muzyki". Najistotniejsza podczas treningu będzie praca z samym sobą, odkrycie i zbadanie swojego głosu prowadzące do ekspresji i tworzenia własnej muzyki. Założeniem jest przeniesienie się w nowe obszary głosów, poza granice, w których przywyknięto się poruszać. Jak stwierdza Hommelsheim: "Będziemy doświadczać radości wspólnego śpiewu".

Na warsztaty złoży się trening głosowy i fizyczny, praca indywidualna oraz improwizacje grupowe. Wcześniejsze doświadczenie muzyczne nie jest wymagane. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim. Praca potrwa cztery godziny dziennie. Kartę zgłoszenia, dostępną na stronie www.grotowski-institute.art.pl, należy przesłać do 6 stycznia 2014 na adres Marty Grundwald Wilantewicz: marta@lavauzelle.org. Liczba uczestników jest ograniczona. Koszt: 400 zł.

Christiane Hommelsheim (na zdjęciu) jest wokalistką, performerką, improwizatorką, twórczynią wideo i nauczycielką pracy z głosem. W pracy artystycznej bada możliwości i cechy szczególne swojego głosu w relacji pomiędzy głosem, ciałem a świadomością. Od roku 2010 roku pracuje metodą Roya Harta - jest nauczycielką certyfikowaną przez Centre Artistique International Roy Hart (CAIRH) we Francji. Prowadzi regularne warsztaty w Niemczech, Belgii, Austrii i Francji. Prowadzi także indywidualne zajęcia w Berlinie oraz współpracuje jako trener głosu z reżyserami teatralnymi i choreografami. Warsztaty w Instytucie Grotowskiego poprowadzi na zaproszenie zespołu In Medias Res.

(-)
Materiał Instytutu Grotowskiego
17 grudnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...