Warsztaty Pieśni Ukraińskich

"Hamlet" - reż. Maja Kleczewska - Teatr Polski w Poznaniu

7 czerwca w Starej Rzeźni w Poznaniu odbędzie się premiera polsko-ukraińskiego spektaklu „Hamlet". Z tej okazji rozpoczynamy cykl warsztatów, których uczestnicy poznawać będą pieśni naszych wschodnich sąsiadów.

- Chcemy, by wspólne śpiewanie stało się okazją do polsko-ukraińskiego spotkania, dyskusji na temat naszego podobieństwa kulturowego, pielęgnowania wspólnych wartości – mówi Zuzanna Głowacka, koordynatorka projektu. - Mile widziany każdy, kto lubi śpiewać i czuje, że drzemie w nim słowiański duch.

Projekt poprowadzi Kateryna Ciszak – dyrygentka pochodzenia ukraińskiego; absolwentka Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki na kierunku dyrygentury chóralnej. Od 5 lat mieszka w Polsce i popularyzuje muzykę chóralną. Na co dzień jest dyrygentką szczycącego się 95-letnią tradycją Chóru Mieszanego HASŁO z Poznania. Od października 2018 r. prowadzi także scholę w bazylice św. Józefa i klasztorze Karmelitów Bosych w Poznaniu. Jej praca łączy najlepsze tradycje chóralne z tym co nowoczesne i oryginalne. Tym razem sięgnie po swój rodzimy repertuar. Nie zabraknie w nim ludowych pieśni oraz innych znanych i lubianych wschodnich melodii.

Warsztaty odbywać się będą w Teatrze Polskim w Poznaniu:

2 czerwca (niedziela) – 15.00–17.00 – Nowa Sala Prób
4 czerwca (wtorek) – 17.00–20.00 – Nowa Sala Prób
5 czerwca (środa) -–17.00–20.00 – Nowa Sala Prób
7 czerwca (piątek) – 17.00–20.00 – Nowa Sala Prób

Całość projektu zakończy uroczysty koncert 9 czerwca 2019 r. o godzinie 15.00 w Starej Rzeźni w Poznaniu.

Katarzyna Kamińska
Materiał Teatru
31 maja 2019
Portrety
Maja Kleczewska

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia