Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży "Bakcyl"

"Lato w teatrze" w Tomaszowie Mazowieckim

Od 26 lipca do 10 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbywać się będą warsztaty aktorskie, muzyczne, scenograficzno-kostiumowe oraz dziennikarskie. Do udziału w projekcie zgłosiło się 52 uczestników w wieku 10-17 lat.

Podsumowaniem projektu będzie przedstawienie oraz działania towarzyszące premierze, które odbędą się 9 sierpnia o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury Tkacz oraz 10 sierpnia o godz. 16.00 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. 

Podczas tegorocznej edycji, poza przekazaniem uczestnikom wybranych aspektów zawodów związanych z teatrem, uczestnicy poznają również wybrane zagadnienia z zakresu edukacji regionalnej: począwszy na poznaniu zapomnianych legend związanych z Tomaszowem Mazowieckim, a skończywszy na poszukiwaniu historii najbliższego otoczenia (domu, ulicy). Temat projektu zwraca uwagę na problem tożsamości regionalnej. Organizatorzy postanowili połączyć dwa obszary: zapomniane legendy związane z Tomaszowem oraz sztukę teatru, aby pokazać dzieciom, jak za pomocą języka artystycznego w niezwykły i osobisty sposób odkrywać potencjał miejsca z którego wyrastają. Podczas odkrywania zapomnianych historii miasta uczestnicy poszukiwać będą również niekonwencjonalnych form wyrazu oraz wspólnie opracują scenariusz spektaklu finałowego. Niezwykle ważne okażą się w tej pracy ćwiczenia rozwijające kreatywność, które ułatwią uczestnikom poznanie tajników teatru lalek, konstruowanie scenografii, tworzenie muzyki z odgłosów codziennego użytku oraz realizację działań promujących spektakl.

 Projekt jest realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w partnerstwie z Gminą Miasto Tomaszów Mazowiecki, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury, Ośrodkiem Kultury Tkacz, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Tomaszowie Mazowieckim oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych tARTak w Toruniu.

(-)
Materiały Organizatora
26 lipca 2012

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia