Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

Pokazy warsztatów teatralnych - Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży na stałe wpisały się w działalność Teatru Dramatycznego. W tym roku mamy wyjątkowe podsumowanie, bo aż pięć grup warsztatowych zaprezentuje swoje umiejętności zdobywane przez kilka ostatnich miesięcy pod okiem naszych aktorów - mówi Monika Bania, odpowiedzialna za edukację w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

- Czeka nas prawdziwy festiwal rozmaitości: baśniowe i mityczne zdarzenia, współczesny alfabet teatru, fredrowska komedia i ponadczasowe songi.

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży na stałe wpisały się w działalność Teatru Dramatycznego. W tym roku czeka nas piąty pokaz finałowy, czyli podsumowanie pracy uczestników, którzy od października do czerwca zgłębiali tajniki pracy na scenie. Mają od 9 do 19 lat, pracują w pięciu sprofilowanych wiekowo grupach. Na zakończenie dziesięciomiesięcznej pracy 87 osób zaprezentuje etiudy, piosenki, przedstawienia na wszystkich scenach teatru.

Cykl pokazów rozpocznie grupa 16+ prowadzona przez Agnieszkę Możejko-Szekowską. W najbliższy poniedziałek o godz. 19.30 i 21 zaprezentuje piosenki "Kabaretu Starszych Panów". Na scenie pojawią się ciekawe postaci, np. Marylin Monroe, Charlie Chaplin oraz inni bohaterowie, inspirowani postaciami z filmów Tima Burtona i Federico Felliniego. Każdy z nich opowie swoją najważniejszą historię życia. Młodzi miłośnicy teatru udowodnią że piosenka jest dobra na wszystko.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie teatru w godz. 10-13 i 16-19 (z wyjątkiem poniedziałków) lub pół godziny przed pokazem.

Kolejne pokazy zaplanowano na 19, 20 i 26 czerwca.

(ak)
Kurier Poranny
7 czerwca 2011

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...