Warsztaty teatralne "Słońce w teatrze"

finał pierwszej części

9 lipca na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zakończono pierwszą turę warszatów teatralnych.

Dzieci usłyszały gromkie brawa na widowni od rodzin i przyjaciół, którzy wypełnili salę teatralną. Finałowy pokaz dwóch grup, które podczas pięciu dni uczestniczyły w warsztatach teatralnych pod okiem Aleksandra Fiałka i Zinaidy Zagner, we wsparciu aktorów teatru Kinga Piąty oraz Tomasz Piaseckiego. Pierwsza grupa zaprezentowała "Kolczyki Izoldy" K.I.Gałczyńskiego uświetnione śpiewem, tańcem klasycznym i nowoczesny. Warto wspomnieć, że choreografię do piosenki, nazwanej przez dzieci "Nony", napisała Agnieszka jedna z uczestniczek warsztatów - podkreśla Zinaida Zagner. Druga grupa pod okiem Aleksanda Fiałka w pokazie "A teraz ja" zaprezentowała luźno połączone ze sobą krótkie etiudy sceniczne, ubarwione również śpiewem i tańcem. Organizacja czasu wolnego dzieciom podczas wakacji to bardzo trudny obowiązek dla rodziców zajętych praca zawodową. Bardzo się cieszę, że syn mógł uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez teatr. Już dziś pyta czy może przyjść za rok - dodaje mama 10 -letniego Alana.

Podczas tygodniowego turnusu dzieci pracowały w grupach, tak by na zakończenie pokazać efekty swoich działań. W tym czasie zapewniono im opiekę pedagogiczną, obiady w Restauracji Pasaż oraz wizytę w Radio RDN Małopolska. Finałowej prezentacji towarzyszyła "Słoneczna Galeria", czyli wystawa prac plastycznych najmłodszych uczestników warsztatów. Na zakończenie dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, mogły także zobaczyć występy swoich kolegów z Gminnego Domu Kultury w Gnojniku oraz świetlicy w Lewniowej.

Drugi turnus półkolonii teatralnych odbędzie się od 20 do 27 sierpnia. Informacje w Biurze Promocji i Organizacji Widowni Teatru im. L.Solskiego.

(-)
Materiały Teatru
11 lipca 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...