Warto mieć swoje zdanie

"Calineczka" - reż. Konrad Dworakowski - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

28 czerwca o godz. 12.30 ostatni spektakl sezonu 2014/2015 - wielokrotnie nagradzany na festiwalach międzynarodowych spektakl "Calineczka" w reż. Konrada Dworakowskiego.

Historia Calineczki przedstawiona jest jako opowieść drogi, a jej podróż jako proces dorastania, poznawania świata, zdobywanie wiedzy i gromadzenia wrażeń. Calineczka bezpiecznie pokonuje różnorakie przeszkody w swojej podróży w dorosłość, zachowując jednocześnie własną wrażliwość i prostotę. Spektakl uczy, że warto mieć swoje zdanie i charakter, że nikt nie ma prawa decydować o naszym losie.

Pomysłowa scenografia, filmowe animacje zsynchronizowane z grą aktorską oraz muzyka Piotra Klimka, współgrająca z koncepcją inscenizacji, będącej uwspółcześnioną wersją klasycznej baśni, nadają klarowną formę bezpretensjonalnej interakcyjnej zabawy aktorów z widzami.

Jak co roku, wszystkie sezonowe karnety wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się po zakończeniu przedstawienia.

Przez lipiec i sierpień Teatr będzie zamknięty dla widzów. Wszystkim naszym widzom życzymy pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji i zapraszamy we wrześniu. Nowy sezon rozpoczniemy II Festiwalem małych Prapremier, który odbędzie się w dniach 13-18 września.

(-)
Materiał Teatru
23 czerwca 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia