Wcielając się w Hamleta...

"Szekspir forever" - reż. Andrzej Seweryn - Teatr Polski w Warszawie

10 września o godz. 20.30 TVP Kultura zaprasza na premierę telewizyjnej rejestracji spektaklu „Szekspir Forever!" w wykonaniu i reżyserii Andrzeja Seweryna.

„Szekspir Forever!" to wirtuozerski popis aktorskiego i reżyserskiego warsztatu w wykonaniu Andrzeja Seweryna. Wcielając się w Hamleta, Henryka V, Falstaffa, Ryszarda III, a także w Ariela, Lady Makbet i Julię aktor wydobywa piękno i mądrość poezji Szekspira. Ukazuje też najważniejsze tematy twórczości angielskiego pisarza: zazdrość i zdradę, pragnienie władzy, miłość, samotność i szaleństwo zmysłów. Premiera spektaklu miała miejsce 10 września 2011 r. na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie.


Od września do TVP Kultury powraca cykl „Scena monodramu TVP Kultura", w ramach którego raz w miesiącu przedstawione zostaną premierowe spektakle „teatru jednego aktora". W wykonaniu zarówno wybitnych, doświadczonych artystów, jak talentów młodszego pokolenia. Każdy spektakl poprzedzony będzie rozmową z twórcami. Premiery monodramów zaplanowane są na każdy pierwszy wtorek miesiąca.

W październiku w ramach cyklu zaplanowana jest emisja monodramu „Clarissima" z Aleksandrą Justą w roli żonie niemieckiego kompozytora Roberta Schumanna – jednego z najbardziej wpływowych twórców epoki romantyzmu.

„Scena monodramu TVP KULTURA" – premiera przedstawienia „Szekspir Forever!" we wtorek 10 września o godz. 20.30.

(-)
Materiał TVP Kultura
10 września 2019
Portrety
Andrzej Seweryn

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...