Według szekspirowskiego pierwowzoru

"Szkice o Ofelii" - Marcin Herich - Teatr A Part w Katowicach

Teatr A Part zaprasza na pierwsze przedstawienie po przerwie pandemicznej, które odbędzie się w piątek 19 czerwca. W "Szkicach o Ofelii" w reżyserii Marcina Hericha występuje Monika Wachowicz. Spektakl rozpocznie się o godz. 19 na Scenie/Atelier Teatru A Part w Katowicach.

Szkice o Ofelii to kameralne przedstawienie solowe, zrealizowane w konwencji teatru ruchu, ciała i emocji. Spektakl ma charakter intymnego, wizualnego seansu teatralnego, w którym główną rolę odgrywają dźwięk, ruch sceniczny i intensywna obecność aktora. W przedstawieniu - które powstało w dużej mierze metodą "pisania na scenie" - twórcy zgłębiają temat naiwności i niewinności w konfrontacji z realiami egzystencji, seksualnością i kontekstem śmierci. Przedstawienie nie jest wyłącznie realizacją tematu "Ofelii" z szekspirowskiego pierwowzoru. Motyw "Ofelii" staje się w przedstawieniu Teatru A Part tropem, z którego wysnuta zostaje autorska narracja sceniczna.

Spektakl był prezentowany w Polsce oraz w Irlandii, na Litwie, w Rosji i we Włoszech.
__

Obowiązuje rezerwacja miejsc. Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacje: rezerwacjeapart@wp.pl.
Ze względu na zalecenia związane z pandemią prosimy o podanie imion i nazwisk, adresów, numerów telefonów i adresów mailowych osób deklarujących udział w spektaklu.
UWAGA! Przed przedstawieniem i w jego trakcie obowiązuje przestrzeganie zaleceń sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

(-)
Materiał Teatru
15 czerwca 2020
Portrety
Marcin Herich

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia