Wędrówka do czyśćca

"Mistyfikacje" w Rampie

Dzięki Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich działającej przy Polskim Ośrodku Assitej mamy okazję oglądać kolejną w ciągu ostatnich tygodni premierę. Tym razem na spektakl dyplomowy wybrane zostały "Mistyfikacje" Moniki Powalisz.

To historia przeprawy czworga bohaterów przez czyściec. Siedem grzechów głównych ma ich doprowadzić do końca ziemskiej wędrówki. Będą musieli pokonać słabości i zmierzyć się z zadaniami wyznaczonymi przez tajemniczą sekretarkę...

Reżyserka i autorka tekstu Monika Powalisz jest absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz reżyserii w warszawskiej Akademii Teatralnej. Jej artystyczna droga po raz kolejny krzyżuje się z Assitej Polska. Przed laty wygrała organizowany przez ośrodek konkurs dla młodych dramaturgów „Szukamy polskiego Szekspira”. Jury doceniło jej debiutancką sztukę „Rapsod dla krowy”. 

Teraz bogatsza o artystyczne doświadczenia wraca do Assitej i działającej pod egidą ośrodka szkoły. Jak wypadnie konfrontacja Moniki Powalisz z młodymi aktorami? Przekonamy się w Teatrze Rampa podczas wtorkowej premiery.

Mistyfikacje, sztuka Moniki Powalisz w reż. autorki, wyk. Anna Słowikowska, Alicja Bendkowska, Jakub Bukała, Piotr Kwiatkowski, Teatr Rampa, ul. Kołowa 20, wstęp wolny, wtorek (16.06) – środa (17.06), godz. 19

Julia Rzemek
Zycie Warszawy
12 czerwca 2009

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...