Weekend Dziecka w Muzeum Śląskim

Dzień Dziecka 2019 w Muzeum Śląskim w Katowicach

Tegoroczny Dzień Dziecka w Muzeum Śląskim w Katowicach potrwa dwa dni! Dla dzieciaków i ich opiekunów muzeum przygotowało koncert, czytanie bajek, warsztaty malarskie i specjalne oprowadzanie po wystawie.

Świętowanie rozpocznie głośne czytanie „59 bajek o zwierzętach" autorstwa Ewy Mirkowskiej w wykonaniu aktorki Aleksandry Hamkało. W przeniesieniu się w bajkowy świat pomoże dzieciom wyjątkowa przestrzeń wystawy „Bliskie, lecz z dalekiego świata" poświęconej historii udomowienia zwierząt. Głośne czytanie odbędzie się w sobotę, 1 czerwca, w budynku Łaźni Głównej w godzinach 10:45-11:15 i 11:30-12:00.

Tego samego dnia o godzinie 11:00 rozpoczną się wyjątkowe warsztaty malarskie dla rodzin z dziećmi niesłyszącymi. Po obejrzeniu specjalnie dobranych obrazów na wystawie dzieci wcielą się w artystów malarzy w sali edukacyjnej. Swoje prace stworzą pod okiem profesjonalistów, którzy pokażą im, jak właściwie pracować z pędzlem i farbami. Zajęcia potrwają około dwóch godzin. Zbiórka przed warsztatami w holu kasowym.

Na Placu Grubiorza o godzinie 12:00 rozpocznie się koncert zespołu Czereśnie, który w razie niepogody zostanie przeniesiony na scenę w muzealnej Stolarni. Czereśnie śpiewają o tak ważnych sprawach, jak: różnorodność przyrody i ludzi, szacunek dla zwierząt, miłość do babci i dziadka, przemijalność pór roku czy zdrowe odżywianie. Na scenie towarzyszy im banjo, mandola czy tuba.

Natomiast na niedzielę, 2 czerwca, Muzeum Śląskie przygotowało specjalne oprowadzania po wystawie „Bliskie, lecz z dalekiego świata" znajdującej się w budynku Łaźni Głównej. Oprowadzania zostały opracowane z myślą o najmłodszych zwiedzających. Zwiedzanie zakończy się zabawą w części wystawy przeznaczonej dla dzieci. Czekają tam układanki, kolorowanki i stanowisko pracy archeologa.

Zwiedzanie dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat rozpocznie się o 11:00, natomiast o godzinie 12:30 – dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat. Liczba miejsc jest ograniczona (15 dzieci), na zwiedzanie obowiązują zapisy poprzez adres mailowy: warsztatymuzealne@muzeumslaskie.pl.

Udział w koncercie zespołu Czereśnie jest bezpłatny. Pozostałe atrakcje przygotowanych z okazji Dnia Dziecka będą dostępne za złotówkę zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Bilety będzie można zakupić tuż przed wydarzeniami.

Paweł Doś
Materiał Muzeum
27 maja 2019

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...