Weekend w Andersenie

"Pasterka i kominiarczyk" - reż. Daniel Arbaczewski - Teatr im. Andersena w Lublinie

W zimowym kuferku propozycji repertuarowych naszego teatru nie może zabraknąć propozycji z kolekcji baśni Hansa Ch. Andersena.

"Pasterka i kominiarczyk" / spektakl od lat 5/
reż. Daniel Arbaczewski

Niedziela, 19 stycznia 2014 , godz. 12.00 (sala górna)

„Pasterka i kominiarczyk" jest jedną z nich, uważana – obok „Królowej Śniegu" czy „Małej Syrenki" – za jedną z najbardziej znanych i lubianych historii duńskiego baśniopisarza. Dlaczego? Przecież cała historia to zaledwie maleńka impresja, miłostka, która jak szybko się zaczyna, tak też szybko kończy.

Reżyser spektaklu, a jednocześnie aktor teatru lubelskiego, Daniel Arbaczewski, wychodząc od wątku miłości dwóch porcelanowych figurek, zbudował opowieść, w której o uczucia trzeba walczyć, narażając życie swoje i bliskich, gdzie pogoń za szczęściem może nie mieć szczęśliwego zakończenia, jeśli nie użyje się forteli i sprytu. Zastosowane w przedstawieniu formy lalkowe – trzymetrowe kukły, lalki, w które „ubrany" jest aktor, kostiumy rozciągające się na całą scenę niczym orszak królewski – to wizytówka spektaklu i wizytówka umiejętności scenografki Anny Chadaj. Scenariusz spektaklu to robota specjalisty od zagadek kryminalnych – Marcina Wrońskiego, przestrzeń dźwiękową zbudował inny lubelski twórca – Rafał Rozmus, na co dzień bliższy kinu niż teatrowi.

Bilet: 20zł

"Pyza na polskich dróżkach" / spektakl od 0 do 3 lat/
reż. Daniel Arbaczewski

Niedziela, 19 stycznia 2014 , godz. 10.00 (sala górna)

To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi „tyci-widzowie" mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać (dosłownie!!!) na przebieg i tempo spektaklu. To, czy uda się nam pogłaskać wszystkie spotkane przez Pyzę zwierzaki zależy od Was!

Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego.

Spektakl dla widzów od 0 do 3 lat i ich rodziców. Wszyscy widzowie, duzi i mali siedzą wraz z aktorami na scenie. Przed wejściem na scenę wszyscy zdejmują buty. Po spektaklu widzowie mają możliwość robienia zdjęć na scenie.
Bilet: 20zł

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/

oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena

w cenie: 20zł

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

Teatr. H.Ch. Andersena

Ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)

Lublin

www.teatrandersena.pl

(-)
Materiał Teatru
16 stycznia 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...