Weekend w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu

"Wałbrzych Utopia 2.039" - reż. Piotr Ratajczak - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Wałbrzych Utopia 2.039, Fantazja o Wałbrzychu - Szwajcarii Europy.
Edmund, Bronek, Josef, Christinne, Marysia, Marzenka, Walter, Adela, Jerzy. Wałbrzych Utopia 2.039 to opowieść o alternatywnej historii miasta zakodowanej w biografiach, fantazja o Wałbrzychu jako Szwajcarii Europy — mieście spełnienia liberalnego i socjalistycznego snu.

W tym oto Miejscu Niemożliwym spotykają się po wojnie ludzie, których łączy to, że do niego niegdyś przyjechali i je opuścili. Wałbrzych po wojnie był jak tabula rasa, którą bohaterowie zapisują swoimi życiorysami, funkcjonującymi niczym przypowieści. Spotkanie migrantów prowokuje wybuch nowej rzeczywistości, w której oni próbują się zadomowić. Każdy przychodzi ze swoją strategią tożsamościową, z własnym wyobrażeniem miasta Spełnionego Snu. Miasto ma dla nich swoją utopię. Czy na taki nowy wspaniały świat czekają mieszkańcy miasta W.? Spektakl inspirowany czytaniami Pamiętników wałbrzyszan, prezentowanymi podczas XIV Dni Dramaturgii.

Prapremiera Wałbrzych Utopia 2.039 zrealizowana w ramach projektu:
„Wałbrzych: Żadnych Herosów- 50. Sezon Teatru Dramatycznego" dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Wałbrzych.
Współproducent: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

14 grudnia 2013, godz. 18.00, sobota, Duża Scena - pokazy popremierowe
15 grudnia 2013, godz. 19.00, niedziela
17 grudnia 2013, godz. 19.00, wtorek

Kabaret Dom Aktora odc. 1. Ostatni Guliwer
Życie aktorów w krzywym zwierciadle

Wszystkich amatorów dobrej rozrywki zapraszamy na sobotę z kabaretem Dom Aktora . absurdalny dowcip, luźna forma, inspirowane pomysłami aktorów piosenki układają się
w wałbrzyski serial kabaretowy spod znaku: ekscesy, dramaty, zagadki, romanse.
Kabaret gramy w Domu Technika NOT, ul. Szmidta 4. Sprzedaż biletów na godzinę przed spektaklem w Klubie NOT.
14 grudnia 2013, godz. 21.00, sobota, NOT, ul. Szmidta 4

#dziady

tekst i reżyseria: Michał Kmiecik, dramaturgia: Sebastian Liszka

Intrygujące, fascynujące teatralne dziady

Teatralny projekt dotyczący pamięci polskiego teatru, przygotowany przez młodego reżysera i dramaturga Michała Kmiecika. Inspirowany jest strukturą Dziadów Adama Mickiewicza oraz szeregiem materiałów archiwalnych - książek, filmów, rejestracji spektakli dotyczących zmarłych w ostatnim czasie słynnych twórców polskiego teatru: Erwina Axera, Adama Hanuszkiewicza, Jerzego Jarockiego. Michał Kmiecik za punkt wyjścia przyjął sprawdzenie, co z dorobku zmarłych mistrzów może być jeszcze istotne i ważne, a także w jaki sposób najmłodsze pokolenie twórców teatru może zmierzyć się z przeszłością, do której nie ma dostępu, ale która determinuje obraz i charakter teatru?

15 grudnia 2013, godz. 17.00, niedziela, Scena Kameralna

Rezerwacje biletów: tel. 74 6649695; e-mail:biuro@teatr.walbrzych.pl

(-)
Materiał Teatru
11 grudnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia