Weekend w Tetarze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Premiera Brzydkiego kaczątka

16 lutego o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu przy ul. Buczka 16 odbędzie się premiera spektaklu Brzydkie kaczątko wg H. Ch. Andersena w reżyserii Przemysława Jaszczaka – dyplomanta Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie Filia we Wrocławiu. Wszystkich widzów zapraszamy także na najbliższe przedstawienia niedzielne: 17 i 24 lutego o godz. 12.30.

Spektakl inspirowany jest historią Hansa Christiana Andersena o przemianie Brzydkiego Kaczątka w pięknego łabędzia. Uczy tolerancji i zwraca uwagę na problem odmienności i odrzucenia przez innych. Tytułowy bohater, nieakceptowany przez całą społeczność zwierząt ze względu na odmienny wygląd, podąża przez świat w poszukiwaniu swojego w nim miejsca. Wędrówka ta okazuje się jednak drogą pełną bólu, cierpienia i zagubienia. Spośród wszystkich napotkanych osób tylko Kret niesie nadzieję na lepsze jutro, ponieważ uświadamia Kaczątku, że piękno drzemie w sercu i liczy się tylko to, co w środku.

Inscenizacja skonstruowana jest jako lekcja baletu, w którą wkomponowana została opowieść o Brzydkim Kaczątku. Uatrakcyjnia ją poruszająca muzyka, zaskakująca scenografia, nietuzinkowe kostiumy i precyzyjny ruch sceniczny. A historia Brzydkiego Kaczątka symbolizuje los każdej jednostki wyróżniającej się w grupie.

„Brzydkie kaczątko" wg H. Ch. Andersena

Scenariusz: Magda Żarnecka
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Krzysztof Domański
Ruch sceniczny: Piotr Soroka

Obsada:

Karolina Gorzkowska, Anna Jezierska, Urszula Raczkowska,
Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz

Spektakl dla dzieci od 5. roku życia.

Cena biletu:

na premierę – 20 zł
normalny – 16 zł,
ulgowy – 14 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.

KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem oraz w każdy czwartek w godz. 10.00 – 11.00, 15.00 – 16.00: tel. 74 666 73 41

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
ul. Buczka 16, 58-300 Wałbrzych
e-mail: kontakt@teatrlalek.walbrzych.pl
www.teatrlalek.walbrzych.pl

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
12 lutego 2013

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia