Weekend z baletem w Szczecinie

"Odcienie namiętności" - Opera na Zamku w Szczecinie

Ten spektakl sprawi, że poczują państwo południowoamerykańskie podejście do miłości i namiętności - opowiada dyrygent Paweł Kotła o nowym spektaklu baletowym Opery na Zamku pt. "Odcienie namiętności".

To przedstawienie dla dorosłych i - co bardzo istotne! - pierwsza po wielu latach inscenizacja baletowa szczecińskiej opery, w której tancerzom towarzyszy muzyka wykonywana na żywo. W najbliższy weekend spektakl zostanie wystawiony dwa razy - w sobotę oraz w niedzielę (ten termin został pomyślany jako propozycja dla mam z okazji ich święta). Uwaga! W tym sezonie będą to ostatnie przedstawienia "Odcieni namiętności".

Spektakl złożony jest z dwóch części, na które składają się sławne utwory: "Czarodziejska miłość" Manuela de Falli i "Carmen Suita" Rodiona Szczedrina skomponowana na kanwie popularnej opery Bizeta. Autorem choreografii do pierwszej z nich jest Yaroslav Ivanenko, który jest dyrektorem artystycznym Kilońskiego Baletu, z kolei drugiej - Jacek Tyski, wybitny artysta pracujący dotąd m.in. dla Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Orkiestrą dyryguje wspomniany Paweł Kotła, artysta pochodzący ze Szczecina, obecnie pracujący prawie wyłącznie za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii.

(MON)
Kurier Szczeciński
25 maja 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...