Weekend z Kamienicą

komediowy i kabaretowy

Weekend w Kamienicy rozpocznie się podróżą szlakiem przedwojennego kabaretu, a zakończy spotkaniem z założycielem Teatru - Emilianem Kamińskim.

W najbliższy piątek Teatr Kamienica zaprasza na „Piękne panie i panowie” (21.08, g. 19.30). Spektakl ten to podróż w najwspanialsze lata przedwojennego kabaretu, od czasu Kabaretu Momus aż po Teatrzyk Figaro, od poetyckiego humoru „Pod Pikadorem”, przez rewię „Morskiego Oka”, aż do teatru humoru w „Cyruliku Warszawskim”.

Na sobotni wieczór proponujemy sztukę z Justyną Sieńczyłło „Mój dzikus” (22.08, g.19.00) To komedia małżeńska, opisująca sprawy codzienne, przedstawione z punktu widzenia kobiety. Bohaterka opowiada o nawykach, upodobaniach i różnicach, prowokujących różne perypetie i nieporozumienia, w sposób zabawny i lekki. Przedstawienie ubarwione piosenkami napisanymi przez Jana Jakuba Należytego, w wykonaniu Justyny Sieńczyłło przez ponad półtorej godziny przynosi dużą dawkę humoru i dobrej zabawy. Spektakl pozwala nabrać dystansu i spojrzeć na małżeńską codzienność z innej, komediowej strony. 

Na zwięczenia udanego weekendu proponujemy autorskie spotkanie z Emilianem Kamińskiem - aktorem, reżyserem i założycielem Teatru Kamienica. „Wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego” (23.08, g.19.00) to przede wszystkim duża dawka wyrafinowanego humoru obecnego w niepowtarzalnych historiach , anegdotach z życia wziętych a także piosenkach.

(-)
Materiały Teatru
19 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...