Weekendowe Polecenia Dziennika Teatralnego – Warszawa

Weekendowe polecenia Dziennika Teatralnego: 3-5.03 2023 r.

Niedługo wiosna, dlatego nadchodzi nowy początek. Marzec jest w Warszawie niezwykle owocny w premiery. W ten weekend mają Państwo możliwość obejrzeć cztery absolutne nowości, a także kilka starszych, ale wcale nie gorszych przedstawień. Warszawa zaprasza starszych, jak i młodszych widzów.

„Czarny Szekspir" – reż. Jacek Mikołajczyk – Teatr Syrena w Warszawie
4.03 – godz. 19.00
5.03 – godz. 18.00
Najnowszy musical Teatru Syrena opowiada historię Iry Aldridge'a – pierwszego czarnoskórego aktora ról szekspirowskich, który był także związany z polskimi teatrami. Spektakl biograficzny, ale z przymrużeniem oka, z wątkami kryminalnymi. W tytułowej roli - Mikołaj Woubishet.

„Alicji Kraina Czarów" – reż. Sławomir Narloch – Teatr Narodowy w Warszawie
4.03 – godz. 19.00
5.03 – godz. 19.00
Muzyczna, tajemnicza opowieść o dorosłej Alicji z Krainy Czarów, która wraz z synem wraca do labiryntu wspomnień i spotyka dawnych przyjaciół, ale i wrogów. Najnowsza premiera Teatru Narodowego to fenomenalna opcja dla każdego widza, która wzrusza, bawi oraz oczarowuje muzyką.

„Piotruś Pan" – reż. Anna Ilczuk – Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
4.03 – godz. 16.00
5. 03 – godz. 11.00 oraz 16.00
Przedstawienie w klimacie bajkowym: o snach, marzeniach, dorastaniu i emocjach. Jest dedykowane dzieciom oraz rodzicom. Spektakl zabierze Państwa do krainy magii, kolorów i przygód. Dobra zabawa, z nutą nostalgii, gwarantowana.
„Tango" – Wawrzyniec Kostrzewski – Teatr Polski W Warszawie
4.03 – godz. 19.00
Spektakl z raptem miesięcznym stażem, oparty na dramacie Sławomira Mrożka. Przedstawienie humorystyczno-absurdalne poruszające tematy: teatru, władzy, wolności oraz zachowań ludzkich. Edukacyjna satyra na ponure dni.

„Przygody Koziołka Matołka" – reż. Maksymilian Rogacki – Teatr Polski w Warszawie, Scena Kameralna
3.03 – godz. 19.00
4.03 – godz. 12.00 oraz 17.00
5.03 – godz. 12.00 oraz 15.00
Opowieść o losach kultowego Koziołka Matołka dedykowana najmłodszym widzom. Historia opowiada o wędrówce do... Pacanowa, ale tak naprawdę o wędrówce życia. Dokąd zmierzamy jako dzieci? Czy w tym samym kierunku podążamy jako dorośli? Właśnie.

„Kanał Polska" – reż. Aneta Groszyńska, Grzegorz Więckowski – Teatr Komedia w Warszawie
5.03 – godz. 18.00
6.03 – godz. 19.00
Nowy, sprzed dwóch tygodni, spektakl Teatru Komedia wykonany na wzór stacji telewizyjnej, w której nie zabraknie wiadomości politycznych, fake newsów czy prognozy pogody. Przedstawienie komediowe, ale uświadamiające, że nie wolno wierzyć we wszystko co przedstawiają media. Jak ktoś lubi nowości to pora włączyć „Kanał Polska".

"Najpiękniejsza" – Anna Sroka-Hryń – Teatr Muzyczny Roma
5.03 – godz. 16.00 oraz 19.30
Wspaniała aktorka, wokalistka i pedagog AT w Warszawie zaśpiewa piosenki ze swojej płyty z piosenkami z repertuaru Agnieszki Osieckiej, w nowych, ale pięknych aranżacjach. Panowie ten koncert to doskonała okazja na prezent z okazji Dnia Kobiet.

Zuzanna Styczeń
Dziennik Teatralny Warszawa
3 marca 2023

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia