Weekendowe polecenia Szczecin

30 lipca - 1 sierpnia 2021

Teatr Polski w Szczecinie właśnie wrócił do grania po wakacyjnej przerwie. Niedługo w jego ślady pójdą kolejne. W ten weekend propozycji teatralnych jeszcze niewiele, ale warto wybrać się w plener.

Szczecin

"Pod dachami Paryża" - reż. Adam Opatowicz - Teatr Polski w Szczecinie
30 i 31 lipca - godz. 20.00
1 sierpnia godz. 19.00
Zapraszamy na wycieczkę ulicami Paryża. Stań się flâneurem. Spacerowiczem, który obserwując życie miasta, snuje poetyckie refleksje na temat życia w ogóle... Przemierzaj malarskie bulwary, tajemnicze pasaże, zagub się w labiryncie gwiaździstych placów, by za chwilę odnaleźć się przy okrągłym stoliku w café lub bistro, nad kieliszkiem wina czy też filiżanką kawy. Towarzyszem zaś, i przewodnikiem, w tej paryskiej przygodzie będą melodie największych francuskich przebojów. A także piosenki inspirowane tym pięknym miastem. (materiały Teatru Polskiego w Szczecinie)

"Weekend z R." - reż. Andrzej Zaorski - Teatr Polski w Szczecinie
31 lipca i 1 sierpnia, godz. 16.00
Krystyna i trzech mężczyzn o imionach rozpoczynających się na literę R. Ryszard - jej mąż. Robert - jej kochanek. Rafael - wzięty architekt wnętrz. I jeden weekend, który Krystyna zaplanowała w najdrobniejszych szczegółach: mąż wyjeżdża, kochanek przyjeżdża, a architekt ma czas, na wprowadzenie zmian w urządzeniu domu. (materiały Teatru Polskiego w Szczecinie)

Koncerty Grünebergowskie - Sweet Four - kościół pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach
1 sierpnia, o godz. 19.00
Kolejne muzyczne spotkanie, organizowane w ramach cyklu realizowanego pod hasłem Koncerty Grünebergowskie. Na program wieczoru złożą się utwory, które zagrzewały do walki uczestników Powstania Warszawskiego, miniatury organowe Carla Loewego oraz popularne w Polsce, w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku melodie filmowe. Stali bywalcy koncertów i internauci usłyszą m.in. kompozycje Władysława Dana Daniłowskiego, Ralpha Erwina, Adama Kowalskiego, Stanisława Moniuszki, Andrzeja Panufnika, Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa. (materiały organizatorów)

Chór Akademii Morskiej - dyr. Sylwia Fabiańczyk-Makuch - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
1 sierpnia, godz. 16.00
Już w niedzielę na Dużym Dziedzińcu wystąpi Chór Akademii Morskiej. W programie koncertu znajdą się kompozycje o tematyce marynistycznej oraz znane piosenki z gatunku muzyki popularnej. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać klasycznych utworów specjalnie skomponowanych dla zespołu oraz morskich pieśni i piosenek, takich jak: „Kapitańskie tango", „10 w skali Beauforta", „Parostatek" czy „Yellow Submarine". Repertuar koncertu wzbogacą również popularne szlagiery w oryginalnych aranżacjach chóralnych, m.in. „Ob-La-Di, Ob-La-Da", „Radio Ga Ga" czy „Lemon Tree". (materiały Zamku Książąt Pomorskich)

Legendy Pomorza Zachodniego Małgorzata Duda - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
1 sierpnia, godz. 12.00
W niedzielę Zamek zaprasza na teatralne, interaktywne Legendy Pomorza Zachodniego. Opowieść m.in. o Eryku Pomorskim, ostatnim wikingu Bałtyku, zaprezentuje Małgorzata Duda (autorka książek i przewodników oraz przewodniczka po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim) wraz z zaproszonymi gośćmi. (materiały Zamku Książąt Pomorskich)

15. Dąbskie Wieczory Filmowe - Port Jachtowy „Marina Pogoń", ul. Przestrzenna 3
30 lipca - godz. 21.30
31 lipca - godz. 15 i 21.30
„Moja biedna głowa" (reż. Adrian Panek) i „Amatorzy" (reż. Iwona Siekierzyńska) | pokaz filmów i spotkanie z Mariuszem Bonaszewskim, Gala Finałowa Konkursu „Eko-Kadr" i „Eko-Warsztaty" dla najmłodszych (prowadzenie: Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu), „Hitler w operze" (reż. Michał Grzybowski) i „Biały Potok" (reż. Michał Grzybowski) | pokaz filmów i spotkanie z gościem. (materiały Dąbskich Wieczorów Filmowych)

Koszalin

"Akompaniator" - reż. Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
30 lipca, godz. 19.00
„Akompaniator" Anny Burzyńskiej to wspaniała komedia z elementami makabreski, nagłymi zwrotami akcji i mistrzowskimi pojedynkami aktorskimi. Śpiewaczka operowa i jej nieśmiały akompaniator spotykają się na próbie. On zakochany w niej beznadziejnie od 30 lat, ona nieświadoma jego uczucia. Uczucia, które jest – najdelikatniej mówiąc – bardzo dziwne... (materiały Bałtyckiego Teatru Dramatycznego)

"Związek otwarty" - reż. Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
31 lipca, godz. 19.00
Kryzys w małżeństwie bywa niekiedy zabawny. Kryzys we włoskim małżeństwie jest po prostu komedią.
Zazdrość, miłość, przywiązanie – wszystkie te uczucia zostaną wystawione na ciężką próbę kiedy ON zaproponuje zmianę ich małżeństwa w związek otwarty, a ONA – początkowo wrogo nastawiona – odnajdzie się w tej zmianie nad wyraz dobrze. (materiały Bałtyckiego Teatru Dramatycznego)

Gorzów Wielkopolski

"Kołysanki Północy" - reż. Marta Łągiewka - Scena Letnia Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
30 lipca, godz. 12.00
Nie jest to typowy spektakl, nie jest to typowy koncert, to bardziej muzyczne spotkanie, podczas którego rodzice lub dziadkowie wraz z dziećmi i wnukami będą mogli posłuchać tradycyjnych polskich i skandynawskich kołysanek i aktywnie włączyć się w działanie. Siedząc na miękkich poduszkach przeniesiemy się do delikatnej krainy z pogranicza jawy i snu. „Kołysanki Północy" to zaproszenie małego widza do wspólnego śpiewania z rodzicami, to zaproszenie do wspólnego tworzenia muzyki i budowania świata, w którym główną rolę gra dziecko z rodzicami lub dziadkami. To doskonała okazja by poczuć się razem, rodzinnie i ciepło. (materiały Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina)

"The best of fame -najsłynniejsze przeboje wszechczasów" - reż. zespół - Scena Letnia Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
31 lipca, godz. 20.30
Usłyszą i zobaczą Państwo największe przeboje musicali Lalaland, Nine, Chicago oraz aranżacje polskich ponadczasowych utworów „Z Tobą chce oglądać świat", „Tyle słońca w całym mieście", „Wszystko czego dziś chcę" czy „Co mi Panie dasz".
Na scenie wystąpi 20 artystów- wokalistów i tancerzy, których taniec, śpiew i aktorstwo w połączeniu z barwnymi kostiumami i rekwizytami tworzą wyjątkowy spektakl, który będzie dla widzów niezapomnianym przeżyciem. (materiały Szczecińskiego Teatru "Fame")

Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
31 lipca 2021

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...