Weekendowy spektakl dla całej rodziny!

Złap Groteskę w sieci

Na ostatni kwietniowy weekend Teatr Groteska przygotował wzruszające wydarzenie!

Spektakl „Tygrys Pietrek" w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego i z fantastyczną muzyką Bogdana Szczepańskiego będzie prawdziwą ucztą dla tych, którzy chcą wyruszyć w świat w poszukiwaniu odwagi, chcą tracić złudzenia i wierzyć, że nie wszystko stracone... Cóż, łza się zakręci i dużym i małym oku! Bo – niezależnie od wieku – każdy z nas czegoś się boi... A odwagi nie można kupić w galerii handlowej (nawet gdyby była otwarta).

W ten weekend musicie koniecznie zobaczyć „Tygrysa Pietrka"! Mądrą opowieść trochę o nas samych. Jak zawsze spektakl udostępnimy o godz. 12:00 w sobotę i na www.groteska.pl będzie czekał na Was do końca weekendu.

Warto przypomnieć, że „Tygrys Pietrek" został wyróżniony certyfikatem ASSITEJ (Świadectwo Najwyższej Jakości i Poziomu Artystycznego) przyznawanym przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "ASSITEJ".

A od poniedziałku kolejne zabawy z Teatrem i w Teatrze!

„Codzienny cykl „Złap Groteskę w sieci" nie ma końca, choć muszę przyznać, iż z każdym kolejnym miesiącem kwarantanny, którą przechodzi cały świat kultury, tęsknota za realną sceną i niepowtarzalną atmosferą spotkania aktora z widzem staje się bardziej dotkliwa. Także w wymiarze ekonomicznym." – przyznaje Adolf Weltschek, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Groteska „Dlatego wielką radością są dla nas filmiki, przesyłane na konkurs „Gramy dla Groteski"; okazuje się, że miłość do Teatru można także rozbudzać w sieci! – dodaje A. Weltschek. Nasz konkurs jest także dowodem na to, jak bardzo Teatr ze swoją wrażliwością i klimatem może kreatywnie angażować dzieciaki, a nawet całe rodziny. To wzruszające!"

Przypomnijmy, tylko do końca kwietnia trwa konkurs, w którym młodzi widzowie prezentują swoją domową twórczość i tym razem sami grają dla Groteski. Nadsyłane filmy prezentowane są szerokiej publiczności Teatru Groteska i jurorom konkursu codziennie na www.groteska.pl

Filmy, z krótką inscenizacją teatralną w dowolnej technice, których czas nie przekracza 5 minut przesyłać można do 30 kwietnia na adres: pr@groteska.pl

Teatr Groteska dołączył do akcji #wpieramkulturę: Oglądaj wydarzenia online i wspieraj swoje ulubione instytucje kultury na eWejsciowki.pl.

Wszystkie informacje, na temat projektu „Złap Groteskę w sieci" oraz konkursu „Gramy dla Groteski" uzyskać można w Biurze Komunikacji Teatru Groteska:

media: Edyta Przybylska, tel. 664 092 001

Eryka Żmuda
Teatr Groteska
24 kwietnia 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...