Werdykt konkursu „Róże Różewicza"

Turniej Poetycki „Róże Różewicza" organizowany w ramach obchodów Roku Różewicza we Wrocławiu, został rozstrzygnięty.

Nadesłanych zostało 651 zgłoszeń od 360 uczestników i uczestniczek. Utwory zostały nadesłane z całej Polski oraz zagranicy. Znamy już laureatów.

Wyniki Turnieju Poetyckiego „Róże Różewicza".

Turniej Poetycki „Róże Różewicza" organizowany w ramach obchodów Roku Różewicza we Wrocławiu, został rozstrzygnięty. Nadesłanych zostało 651 zgłoszeń od 360 uczestników i uczestniczek. Utwory zostały nadesłane z całej Polski oraz zagranicy. Za wszystkie nadesłane wiersze serdecznie dziękujemy.

W dniu 15.11.2021 roku, Jury w składzie:

- Bogusław Kierc – Przewodniczący Jury
- Urszula Benka
- Dariusz Bereski
- Gabriel Kamiński
- Waldemar Okoń
- Andrzej Saj
- Wanda Ziembicka-Has – sekretarz Jury,

podjęło decyzję o rozstrzygnięciu Konkursu poetyckiego „Róże Różewicza".

Lista laureatów:
Nagrody główne ufundowane przez Prezydenta Wrocławia:
* I nagroda w wysokości 1500 PLN: Łukasz Pawłowski z Warszawy (godło: Akwizytor), za utwór „poemat optymistyczny"
* II nagroda w wysokości 1200 PLN: Dariusz Wróbel z Radomia (godło: Piesek Pana Kieszonki), za utwór „Piękna noc"
* III nagroda w wysokości 1000 PLN: Katarzyna Nowak z Warszawy (godło: Weronika) za utwory: „Sen Salvatore" oraz „Praga 2.0"
Nagrody dodatkowe:
* Nagroda Dolnośląskiego Centrum Filmowego: Ewa Sonnenberg z Wrocławia (godło: Cold Black Prince) za utwór „Tylko nie mów nikomu"
* Nagroda rzeczowa prof. dr hab. Krystiana Kiełba, Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: Joanna Eliza Pawelczyk z Paryża (godło: Andrzej i Eliza) za utwór „z zawieszenia wzroku"
* Nagroda Ośrodka Kultury i Sztuki dla twórcy/twórczyni z Dolnego Śląska: Magdalena Spychaj z Gryfowa Śląskiego (godło: Jarząbek zwyczajny) za utwór „Koniec końców"
* Nagroda Formatu Literackiego oraz prof. Waldemara Okonia, prezesa Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu: Janusz Pyziński z Dębicy (godło: „Akwamaryn") za utwory: „Trzeba" oraz „Odległość miejsca"
* Nagroda Instytutu im. Jerzego Grotowskiego: Marek Szczerbiński z Krakowa (godło: Czarny śnieg) za wiersz liberaturowy „Śnieżna kula"
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Dolnośląskim Centrum Filmowym w dniu 27.11.2021.

Turniej Poetycki Róże Różewicza został rozstrzygnięty. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Laureaci konkursu zostali poinformowani o wyróżnieniach. Pozostałych uczestników i uczestniczki konkursu zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 27 listopada o godz. 18.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

O godz. 16.00 w kinie zostanie wyświetlony film „Piekło i niebo" w reż. Stanisława Różewicza, wg scenariusza Kornela Filipowskiego i Tadeusza Różewicza. Więcej informacji: dcf.wroclaw.pl

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie Instytutu Grotowskiego po uroczystej gali.

(-)
Materiał organizatora
27 listopada 2021

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia