Wesoło, kolorowo i bajkowo

"Trzy świnki i wilk" - reż: Jerzy Bielunas - Teatr Kamienica

Teatr Kamienica serdecznie zaprasza najmłodszych widzów na spektakl "Trzy świnki i wilk", oparty na znanej i lubianej baśni braci Grimm

To zabawna i uwspółcześniona historia opowiadająca losy rodzeństwa – trzech świnek o bardzo różnych charakterach, które nieustannie się kłócą. Bohaterami bajki są: Bank – pracowity ale  skąpy, nazywany przez siostry „Skarbonką”; rozpoetyzowana i bałaganiarska Pink, która pragnie zostać artystką i żyć w świecie fantazji oraz Pak, która jest łakomczuchem i bez przerwy coś zajada.

Każda ze świnek marzy o wybudowaniu własnego domku. Bank chce mocny domek niczym sejf, romantyczna Pink – zwiewny domek z firanek, a obżartuch Pak – domek, który będzie kuchnią i spiżarnią jednocześnie. Ciągłe niesnaski między rodzeństwem wykorzystuje, marzący o nowych ofiarach Wilk, snujący plany porwania świnek. W swoich snach zamienia się w watahę wilków i robi  z prosiaczków kotleciki i kiełbaski. Aby osiągnąć swój cel przebiera się kolejno za filmowca, kucharza, gangstera a nawet za biedną sierotkę i podstępem porywa kolejno Pink, Bank i Pak.

Czy trzem świnkom uda się odzyskać wolność i pokonać Wilka? Jak potoczą się losy niesfornego rodzeństwa? Serdecznie zapraszamy do poznania losów trzech uroczych świnek i wilka.

Będzie wesoło, kolorowo i bajkowo.

(-)
Materiały Teatru
21 lipca 2010

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...