Widnokres 2013

Przeglądu Twórczości Osób Niewidomych i Niedowidzących

Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza 15 - 16 listopada na Widnokres Festiwal 2013, czyli konkurs Przeglądu Twórczości Osób Niewidomych i Niedowidzących

Kolejny raz Zdrojowy Teatr Animacji gości utalentowanych, śpiewających i grających ludzi, którzy prezentują swoje artystyczne możliwości w ramach konkursu Przeglądu Twórczości Osób Niewidomych i Niedowidzących - Widnokres Festiwal 2013 (Jarmark Artystyczny) Tegoroczna impreza trwać będzie dwa dni, 15 i 16 listopada pod hasłem "Najważniejsze jest to co niewidoczne dla oczu".

Uroczystego otwarcia festiwalu dokona Poseł RP Sławomir Piechota oraz przedstawiciel Starostwa Jeleniogórskiego Ryszard Grek.

Pierwszego dnia festiwalu, w piątek, 15.11.2013r. w godzinach 11,00 - 14,00 oraz 16,00 - 18,00 odbędą się przesłuchania wykonawców w kategoriach: wokaliści, instrumentaliści i recytacja - (zapraszamy serdecznie - wstęp wolny)

W piątkowy wieczór o godzinie 20,00 z mini recitalem wystąpi Iwona Zięba, laureatka głównej nagrody konkursu z 2011 roku oraz gwiazda wieczoru Aldona Struzik, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, którą zobaczymy w monodramie p.t. Daisy - Błękitna tożsamość" (na spektakl wejście za okazaniem zaproszenia).

Sztuka teatralna pt. "Daisy - Błękitna tożsamość", poświęcona jednej z najsłynniejszych w historii mieszkanek Dolnego Śląska, księżnej Daisy von Pless, to oryginalny pomysł na promowanie regionu dolnośląskiego - zarówno w mikro, jak i makro skali. Z uwagi na pochodzenie, miejsce zamieszkania, działalność pokojową i humanitarną oraz szerokie kontakty międzynarodowe, księżna von Pless należy do postaci szczególnie predestynowanych do przybliżania Dolnego Śląska Polakom i mieszkańcom Europy. Autorskie dzieło Aldony Struzik i Zbigniewa Niedźwieckiego-Ravicza wpisuje się doskonale w obchody roku 2013 jako Roku Księżnej Daisy von Pless na Dolnym Śląsku, w którym to roku przypada 140-ta rocznica urodzin Daisy oraz mija dokładnie 70 lat od jej śmierci w Wałbrzychu.

W sobotę 16 listopada o godzinie 12,00 odbędzie się uroczysty Koncert Galowy, w którym wystąpią laureaci wyłonieni w piątkowym konkursie (zapraszamy serdecznie - wstęp wolny).

Organizatorem tegorocznego przeglądu jest Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Upowszechniania Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych Widnokrąg a impreza finansowana jest ze środków PEFRON.

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...