Widowisko w rytmie rock'and'rolla

"Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej" - Opera i Filharmonia Podlaska

"Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej" - projekt pod takim hasłem przygotowuje Opera i Filharmonia Podlaska wspólnie z gwiazdami Teatru Muzycznego Roma.

To ma być zwariowane widowisko muzyczne utrzymane w konwencji żywiołowego i zabawnego "wykładu" na temat historii rock'and'rolla, popu, rocka, twista, muzyki soul i wielu innych stylów muzycznych minionego stulecia. Założenie jest takie, by publiczność nie tylko mogła oglądać występy artystów na scenie, ale i w nie włączyć się. Zabrzmią największe przeboje z każdego dziesięciolecia. Usłyszeć będzie można m.in. Do You Love Me zespołu The Beatles, Mamma Mia ABBY, Listonosza Skaldów, Małgośkę Maryli Rodowicz, Tyle Słońca w całym mieście Anny Jantar, Daj mi tę noc zespołu Bolter, We Found Love Rihanny czy Jesteś szalona grupy Boys. Będą także fragmenty największych przebojów Elvisa Presleya czy Blues Brothers.

Artyści występować będą w kostiumach. Na Dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej pojawia się gwiazdy Romy oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej:
- Tomasz Steciuk - znany ze znakomitych tytułowych ról Upiora i Korczaka w musicalach granych na scenie przy Odeskiej 1,
- Jakub Szydłowski - wystąpił m.in. w takich musicalach jak "Koty", "Deszczowa piosenka", "Grease",
- Ewa Prus - od siedemnastego roku życia związana z Teatrem Muzycznym ROMA, solistka zespołu Piotra Rubika,
- Weronika Bochat - zaśpiewała m.in. w "Akademii Pana Kleksa" czy "Les Miserables", regularnie nagrywa płyty z piosenkami dla dzieci i młodzieży
- Bartłomiej Łochnicki - solista Big Bandu Opery i Filharmonii Podlaskiej, w Białymstoku oklaskiwany za kreacje w "Korczaku" i "Upiorze w operze".

To będą pastiszowe wykonania wielkich przebojów - zapowiada jeden z pomysłodawców projektu - Tomasz Steciuk. Do tego wykonawcy przypomną anegdoty dotyczące zwyczajów, mody, gustów i ploteczek o sławnych zespołach i artystach, żyjących w tamtych latach. To projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ale nie tylko. Zapraszamy też dorosłych z sentymentem wspominających tamte czasy.

Premiera 25 kwietnia , godzina 10:00

Kolejny spektakl: 25 kwietnia, godz. 12:00. W przygotowaniu następne spektakle.

Zgłoszenia przyjmuje Iwona Matosek, tel. 853067505 lub 502862789, email: iwona.matosek@oifp.eu

Bilety:
19 zł - bilety grupowe
20 zł - bilety indywidualne

(-)
Materiał Opery
24 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia