Widz prowadzi śledztwo

"Szalone nożyczki" - reż. Marcin Sławiński - Teatr Kwadrat w Warszawie

Aktorzy Teatru Kwadrat wracają do pracy po wakacyjnej przerwie i serwują swoją specjalność, czyli współczesne farsy i komedie.

„Szalone nożyczki” mają kilka alternatywnych zakończeń, o finale decyduje publiczność

Na początek zobaczyć będzie można „Szalone nożyczki”, pełną humoru teatralną zabawę z wątkiem kryminalnym w tle. Akcja rozpoczyna się od morderstwa. W niewyjaśnionych okolicznościach w salonie fryzjerskim ginie znana pianistka. Okazuje się, że mieszkała piętro wyżej i była właścicielką całej kamienicy. Podejrzanych jest wielu: właściciele salonu, handlarz antykami, żona pewnego posła...

W rolach głównych wystąpią: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Maciej Kujawski, Jacek Łuczak. Najważniejsze zadanie przypadnie jednak widzom. To oni poprowadzą w teatrze śledztwo. A od ich reakcji oraz chęci zaangażowania się w spektakl zależeć będzie w dużym stopniu przebieg scenicznych wydarzeń.

Od 18 sierpnia na afiszu Kwadratu znaleźć można francuską komedię „Co ja panu zrobiłem, Pignon?” w reżyserii Wojciecha Adamczyka z Pawłem Wawrzeckim i Grzegorzem Wonsem w rolach głównych oraz rzecz o konflikcie młodego geja i emerytki „Berek, czyli upiór w operze”.

W drugiej połowie miesiąca życie teatralne stolicy znacznie się ożywi za sprawą dwóch festiwali. Do Teatru Na Woli przyjadą mistrzowie pantomimy z całego świata, a w Wytwórni rozpocznie się przegląd Hajdpark promujący sztuki współczesne.

Niebawem z wakacyjnej przerwy powróci Teatr Współczesny – od 20 sierpnia grać będzie „Ludzi i anioły”, „Udając ofiarę”, „Napis” oraz „Porucznika z Inishmore”. Żydowski od 21 do 23 sierpnia zaprasza na „Skrzypka na dachu”. Capitol otworzy podwoje 14 sierpnia komedią „Klimakterium... i już” w reżyserii Cezarego Domagały.

17 sierpnia Teatr Druga Strefa zaprosi na polską prapremierę „Dialogów Penisa” Carlosa Goncalveza w inscenizacji Sylwestra Biragi. To jedyna nowość, która w tym miesiącu pojawi się w warszawskich teatrach. Na resztę premier trzeba poczekać do września.

„Szalone nożyczki”, komedia Paula Portnera, reż. Marcin Sławiński, wyk. Lucyna Malec, Ewa Wencel, Maciej Kujawski, Teatr Kwadrat, ul. Czackiego 15/17, bilety: 55 – 80 zł, rezerwacje: tel. 022 826 23 89, wtorek (11.08) – czwartek (13.08), godz. 19.30

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
8 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia