Widzowie staną się aktorami

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Odkryją przed trójmiejską publicznością na co dzień skrywane sekrety sceny i otworzą niedostępne pracownie - z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na dni otwarte 24 i 25 marca zaprasza gdański Teatr Wybrzeże. 27 marca, dokładnie w dniu swojego święta, ducha nowej sceny budzić będzie Teatr Muzyczny w Gdyni.

Zwiedzanie Sceny Kameralnej, pokaz charakteryzacji teatralnej, m.in. zmiany płci, oglądanie kostiumów, to atrakcje, w których 24 marca między godz. 11 a 17 na Scenie Kameralnej w Sopocie, przy ul. Bohaterów Monte Cassino 30, można uczestniczyć. O godz. 16, na zakończenie dnia z teatrem, odbędzie się spotkanie z Krystyną Łubieńską, znakomitą aktorką Teatru Wybrzeże. Obecnie można ją oglądać w "Blaszanym bębenku", "Ożenku" i "Nie-boskiej komedii".

25 marca, o godz. 11, swoje podwoje otworzy dla miłośników sztuki Duża Scena Teatru Wybrzeże przy Targu Węglowym w Gdańsku.

Garderoby, magazyn kostiumów, rekwizytów, pracownia krawiecka oraz charakteryzatornia będą tego dnia otwarte dla każdego - zapowiada Grzegorz Kwiatkowski, specjalista ds. pub lic relations teatru. - W trakcie zwiedzania zademonstrujemy, w jaki sposób działają urządzenia sceniczne, czyli jak maszynownia sceny, światło i dźwięk wspomagają twórców spektaklu. Zwiedzanie będzie się rozpoczynać w foyer Dużej Sceny o każdej pełnej godzinie od 11 do 15. Konieczne są jednak wcześniejsze zapisy. Chęć odwiedzenia teatru należy zgłosić e-mailowo pod adresem zapisy@teatrwybrzeze.pl.

Tego samego dnia będzie również okazja poznać artystów Teatru Wybrzeże - o godz. 16.30 w głównym foyer odbędzie się spotkanie na temat "Moje Wybrzeże".

O swojej pracy na gdańskiej scenie opowiedzą Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże, oraz Halina Słojewska i Ryszard Ronczewski, dwoje aktorów grających w legendarnym "Zmierzchu demonów", którego premiera zainaugurowała działalność nowego gmachu - zaprasza Kwiatkowski.

Dodatkową atrakcją w tym roku będą warsztaty oświetleniowe firmy LTT - 26 marca od godz. 10.30. Będzie to okazja do poznania najnowszych rozwiązań technicznych z zakresu szeroko pojętej techniki scenicznej. Zajęcia poprowadzi Paweł Jarząbek, wymagane są wcześniejsze zapisy.

27 marca, czyli dokładnie w Międzynarodowy Dzień Teatru, o godz. 19.05 Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza na niepowtarzalną podróż "Budzenie ducha nowej sceny - widz w krainie czarów, czyli po drugiej stronie teatru".

Przyjdź i daj się prowadzić po najskrytszych zakamarkach teatru - zachęca Aleksandra Borowiak, specjalista ds. public relations Muzycznego. - Zobacz miejsca, których nigdy nie widziałeś, i ludzi, których nigdy wcześniej nie znałeś. Odwiedź siedem teatralnych pięter i przekonaj się o niesamowitej sile, która drzemie w tych murach.

Organizatorzy radzą przygotować się na trudną, wymagającą dobrej sprawności fizycznej przeprawę, w której opary teatralnego absurdu będą się mieszać z rytmem rock'n'rolla, komicznymi sytuacjami i mrożącymi krew w żyłach wydarzeniami. - Ubierz się wygodnie i śmiało, daj się ubrudzić teatrowi - dodaje Borowiak. - Sprzedaż i rezerwacja biletów w cenie 100 złotych, pod numerem telefonu 58 661 60 00.

(dag)
POLSKA Dziennik Bałtycki
24 marca 2012

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia