Wieczór bardzo filmowy w operze

"Tym, którzy nie wrócili z morza" - Opera na Zamku w Szczecinie

Coroczny koncert na szczecińskim Cmentarzu Centralnym - pn. "Tym, którzy nie powrócili z morza..." odbędzie się 14 czerwca, o godz. 21.

Tym razem program wieczoru będzie bardzo filmowy. Znajdzie się w nim m.in. wokaliza z filmu "Dziewiąte wrota" Romana Polańskiego i ścieżka dźwiękowa z filmu "Pluton" Olivera Stone'a.

Przypomnijmy, że wspomniany, coroczny koncert to jedno z ważniejszych wydarzeń organizowanych przez Operę na Zamku. Co roku koncert gromadzi ponad tysięczną publiczność. W tym roku melomani usłyszą utwory Ryszarda Straussa, Gustawa Mahlera, Wojciecha Kilara i Samuela Barbera. Zagra orkiestra opery oraz zaśpiewa sopranistka - Lucyna Boguszewska. Koncert poprowadzi Jerzy Wolosiuk.

Jaś i Małgosia

Spektakl baletowo-wokalny dla dzieci pt. "Jaś i Małgosia" będzie można obejrzeć 15 czerwca, o godz. 18, w hali szczecińskiej Opery na Zamku. W rolę Jasia wcieli się Mateusz Damięcki, Małgosi - Matylda Damięcka, a jako narrator wystąpi Jacek Knap. Całość wyreżyserowała Paulina Andrzejewska. Leśną przygodę Jasia i Małgosi wyrażoną tańcem, muzyką i słowem przedstawi ok. 150 uczniów ze Studia Taneczno-Musicalowego Fundacji Balet w Szczecinie (na zdjęciu - próba do spektaklu).

Bilety na przedstawienia do nabycia w biurze Fundacji Balet, przy ul. 5 Lipca 46 (dawne kino Colosseum), tel. 601 77 25 79, mail: biuro@fundacjaba-let.pl. Organizatorem projektu jest szczecińska Fundacja Balet (działająca w Szczecinie od 1990 roku pod kierownictwem Marii Andrzejewskiej, która w maju br. głosami czytelników "Kuriera Szczecińskiego" została wybrana Szczecinianką Roku 2013) w partnerstwie z Operą na Zamku. Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Gminy Miasto Szczecin i Fundacji Balet.

(MON)
Kurier Szczeciński
7 czerwca 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia