Wieczór dla Jacka Chmielnika

w programie m.in. spektakl "Romanca"

Kinoteatr Uciecha serdecznie zaprasza na niezwykły wieczór poświęcony pamięci znakomitego artysty - Jacka Chmielnika. Spotkanie to odbędzie się dokładnie w drugą rocznicę śmierci, 22 sierpnia 2009.

Program wieczoru obejmuje pokaz filmu „Kingsajz” w reż. Juliusza Machulskiego oraz spektakl „Romanca” autorstwa Jacka Chmielnika. Całość dopełni spotkanie z żoną Wandą, córką Julią i przyjaciółmi oraz współpracownikami aktora, którzy będą wspominać życie i pracę z tym wspaniałym człowiekiem.  

Romanca" to historia miłości młodego szlachcica Lorenzo do pięknej Bianki. Ta jednak umiłowała sobie innego mężczyznę, Euzebia. Lorenzo obmyśla więc intrygę, która ma wepchnąć dziewczynę w jego ramiona. Gdy wszystko jest już niemal jasne, na scenie pojawia się trzecia postać i zaczynają się dziać rzeczy dziwne..

Twórcy przedstawienia przygotowali dla widzów niespodzianki..„Ten spektakl jest rodzajem testu dla publiczności. Z jej reakcji psycholog mógłby wyciągnąć ciekawe wnioski - mówił po premierze Edward Żentara, reżyser przedstawienia. - Najtrudniejsze dla nas było znalezienie złotego środka. Spektakl miał być śmieszny, ale też trochę serio”.

Siłą "Romancy", obok nieoczekiwanych zwrotów akcji, jest znakomite aktorstwo. Z wyjątkowo trudnymi rolami świetnie poradzili sobie młodzi aktorzy. Znakomity i zabawny był ich pojedynek (w rytm ognistej muzyki z południa Europy).

"Romanca" to znakomita propozycja na każdy wieczór. To pozycja obowiązkowa dla tych, którzy lubią znakomitą zabawę i spojrzenie z dystansem na nas samych.

Recenzje:

(…) Ciąg wydarzeń następujących po pierwszym morderstwie zmienił spektakl w błyskotliwą komedię. Ta, naszpikowana formalnymi zabawami i pełna absurdalnego dowcipu, kreuje wyimaginowany świat, którego nie sposób pomylić z rzeczywistością.  

(…) Zaśmiewająca się w głos z całej sytuacji, usłyszałam od siedzącej obok kobiety, że powinnam nadrobić braki w wychowaniu, "bo teatr to nie stodoła, żeby się tak głośno śmiać".

(…) Tak dobrze jest zobaczyć w Słupsku spektakl robiony po coś, wbrew widzowi, czyli dla widza.   ( Publiczność nie wzywa policji?, Dorota Kowalkowska, Nowa Siła Krytyczna, 04-06-2008 )

(…) Jeszcze żaden spektakl słupskiego Nowego Teatru nie wzbudził takich emocji wśród publiczności. Doszło nawet do tego, że część widzów... przepraszała aktorów. Taka była piątkowa premiera komedii pt. "Romanca" Jacka Chmielnika w reżyserii Edwarda Żentary. ("Romans niespodzianka", Daniel Klusek, Głos Pomorza nr 121/26.05, 27-05-2008)

22 sierpnia 2009
Godz. 17.00 pokaz filmu Kingsajz
Godz. 19.30 spektakl Romanca

Kinoteatr Uciecha, ul. Starowiślna 16, 31-032 Kraków
Rezerwacje: 012 421 50 65, Sprzedaż biletów: codziennie od 12.00 do 20.00
www.kinoteatruciecha.pl 

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową z udziałem reżysera spektaklu„Romanca” Edwarda Żentary oraz przyjaciela Jacka Chmielnika Bogdana Słomińskiego, 13 sierpnia (czwartek) o godz. 13.00 w Kinoteatrze Uciecha przy ul. Starowiślnej 16.

(-)
Materiał Organizatorów
11 sierpnia 2009
Portrety
Jacek Chmielnik

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia