Wieczór poświęcony Gustawowi Holoubkowi

Teksty Gustawa Holoubka i o Gustawie Holoubku

6 marca minie 10 lat od śmierci Gustawa Holoubka. W związku z tą rocznicą 2 marca o godz. 19.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego odbędzie się specjalny wieczór, na który złożą się teksty Gustawa Holoubka i o Gustawie Holoubku.

Gustaw Holoubek był jedną z najważniejszych postaci dla polskiego teatru i polskiej kultury drugiej połowy XX wieku, aktorem, reżyserem, dyrektorem teatrów, posłem na sejm, prezesem Związku Artystów Scen Polskich, pisarzem, intelektualistą.

W związku z 10 rocznicą śmierci 2 marca 2018 roku o godz. 19.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego odbędzie się specjalny wieczór przygotowany wspólnie przez IT, Teatr Ateneum i Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, na który złożą się teksty Gustawa Holoubka i o Gustawie Holoubku czytane przez Magdalenę Zawadzką, Piotra Fronczewskiego, Małgorzatę Niemirską i Halinę Łabonarską, fragmenty filmów oraz wystawa zdjęć i dokumentów.

Będzie również po raz pierwszy zaprezentowana wznowiona przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka w rozszerzonej wersji książka Małgorzaty Terleckiej-Reksnis "Holoubek. Rozmowy".

(-)
Materiał Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
3 marca 2018
Portrety
Gustaw Holoubek

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia