Wieczór z tańcem

Lubelskie Centrum Kultury zaprasza

W nadchodzący weekend w Centrum Kultury zatańczą dwa czołowe zespoły polskiego tańca współczesnego. Teatr Dada von Bzdülöw pokaże się w "Duetach nieistniejących", a Lubelski Teatr Tańca zdradzi "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy".

18.01.2014, godz. 19:00 Lubelski Teatr Tańca - "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy", chor. Simone Sandroni

Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się. Są chwile, kiedy czujemy potrzebę, aby coś powiedzieć, wyznać, ale opowieść pozostaje uwięziona w gardle oraz pomiędzy słowem zdolnym otworzyć wielkie drzwi a ciszą - oddziela je jedynie niewielka przestrzeń: jak mały kamień na krawędzi urwiska, który z powiewem wiatru lub pod ciężarem motyla, mógłby spaść w przepaść.

Cztery charaktery, cztery osoby "opowiadają" swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami.

Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej, jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność.

Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

Sala Widowiskowa

Bilet: 20/30 zł

Bilet grupowy: 15 zł

Kupując bilet na spektakl "Duety nieistniejące" bilet na "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" można kupić za pół ceny.

19.01.2014, godz. 19:00 Teatr Dada von Bzdülöw - "Duety nieistniejace" (na zdjęciu) to swoista, rodzaca się z nudy "flânerie". Dryfy, spacery, opowieści - zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzajace; obecne i znikajace; zauważane i odrzucane.

Sala Widowiskowa

Bilet: 20/30 zł

Bilet grupowy: 15 zł

Kupując bilet na spektakl "Duety nieistniejące" bilet na "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" można kupić za pół ceny.

Kasa Biletowa czynna: pon.-pt. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed spektaklem

ul. Peowiaków 12

tel. 81 466 61 40

(-)
Materiał Teatru
17 stycznia 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki