Wielka kreacja na początek

"Diabeł w purpurze" - reż. Romuald Szejd - 13. Polkowickie Dni Teatru

Gwiazdorska obsada na czele z Ignacym Gogolewskim i Marią Ciunelis, znakomite aktorstwo i piękne kostiumy. Doskonały spektakl "Diabeł w purpurze" Teatru Scena Prezentacje z Warszawy rozpocznie w najbliższy poniedziałek XIII Polkowickie Dni Teatru.

Tegoroczny Festiwal potrwa prawie dwa miesiące. Złoży się na niego: 14 spektakli Nurtu Głównego, 4 spektakle dla dzieci i młodzieży, 5 wystaw, warsztaty i spotkania z Patronem Honorowym Festiwalu – Anną Seniuk oraz przegląd filmów z jej udziałem. Uroczysta inauguracja XIII Polkowickich Dni Teatru odbędzie się 7 marca o godz. 18.00 w Auli Forum. Podczas tego wieczoru zostaną wręczone Złote Miedziaki – Nagrody Publiczności XII edycji Festiwalu, Patron Honorowy dokona symbolicznego otwarcia Dni Teatru, a następnie zaprezentuje się publiczności w spektaklu „Dzień Walentego” Teatru im. J. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Pierwszy spektakl XIII edycji Polkowickich Dni Teatru, które od tego roku nosić będą nazwę „Oblicza Teatru”, odbędzie się 28 lutego o godz. 19.00 w Auli Forum. Na początek Festiwalu Andrzej Wierdak – Dyrektor Artystyczny Dni Teatru – przygotował dla wielbicieli Melpomeny nie lada gratkę. Na scenie zaprezentuje się bowiem legenda polskiego teatru  Ignacy Gogolewski, który wcieli się w rolę jednego z twórców potęgi XVII-wiecznej Francji – Kardynała Giulo Raimondo Mazzariniego.

Znakomicie przyjęty przez recenzentów i publiczność spektakl w reżyserii Romualda Szejda to teatralny portret tego genialnego stratega i dyplomaty, który przeczuwając nadchodząca śmierć, postanawia zrealizować swój ostatni polityczny majstersztyk. Chce doprowadzić do małżeństwa króla Ludwika XIV z hiszpańską infantką. Musi jednak najpierw unicestwić miłość między królem a swoją siostrzenicą Marią Mancini. Na scenie Ignacemu Gogolewskiemu partnerować będą gwiazdy polskiego teatru i filmu: Maria Ciunelis, Matylda Damięcka. Henryk Łapiński, Marek Włodarczyk oraz Bartosz Miłosz Martyna.

28 lutego, godz. 19.00 – Aula Forum w Polkowicach (ul. Skalników 6)

oprac. mo
Materiały Organizatora
26 lutego 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia