Wielka rozgrzewka przed majówką

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Serdecznie zapraszamy naszych widzów na wielką rozgrzewką przed majówką. Z tej okazji w ostatni weekend kwietnia proponujmy znany i lubiany spektakl "Seks nocy letniej" Wood`ego Allena, które wyjątkowo zostanie pokazany na Dużej Scenie naszego Teatru.

„Seks nocy letniej" to komedia o miłości, namiętności i metafizyce. Inspirowana zarówno szekspirowskim „Snem nocy letniej", jak i bergmanowskim „Uśmiechem nocy". Akcja spektaklu toczy się w posiadłości domorosłego wynalazcy, Andrew, który na co dzień pracuje na giełdzie. Andrew przeżywa problemy w związku z ukochaną Adrian. Do tego gości u siebie przyjaciela, Maxwella i jego partnerkę, jurną pielęgniarkę Dulcy oraz kuzyna Leopolda z narzeczoną, Ariel. W miarę rozwoju akcji okazuje się, że wszyscy mają swoje tajemnice i seksualne potrzeby, które skłaniają do osobliwych roszad, ale też każdy z bohaterów uczy się czegoś o sobie, miłości i duszy.

Spektakl "Seks nocy letniej" od swojej premiery , która miała miejsca 6 kwietnia 2013 roku pokazany został już ponad 60 razy dla blisko 8 - tysięcznej publiczności.

Dodatkowo zarówno przed i po spektaklu przygotowaliśmy Państwu kilka niespodzianek m.in. pokaz sushi, konkursy, spotkania z aktorami, sesje zdjęciowe w scenografii spektaklu.

Spektakl można obejrzeć:
23 kwietnia o godz. 19.00 - kup bilet
26 kwietnia o godz. 18.00 (na dużej scenie) - kup bilet
27 kwietnia o godz. 18.00 (na dużej scenie) - kup bilet

"Gąska"

Dechowsk – miasteczko na prowincji, pokój w hotelu robotniczym. W pokoju mieszka Nonna – aktorka teatru dramatycznego. Piąta rano, cisza, spokój, nic nie zapowiada burzy. „Ale... nasze życie ma i ciemne strony. Tak to już jest. Proszę Państwa – zaczynamy." Na deskach naszego teatru rewelacyjna komedia rosyjskiego dramatopisarza Nikołaja Kolady (autora między innymi: „Martwej Królewny", „Marylin Mongoł", „Baby Chanel"). Brawurowo opowiedziana historia jednej nocy z życia prowincjonalnych aktorów. Jak na rosyjskiego geniusza dramatu przystało, nie zabraknie śmiechu aż do łez..

Spektakl można obejrzeć:
25 kwietnia o godz. 20.00 - kup bilet
26 kwietnia o godz. 20.00 - kup bilet

(-)
Materiał Teatru
22 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...