Wielka sztuka na wielkich ekranach Multikina

Będzie można zobaczyć teatr, operę i balet

Teatr, opera i balet w Multikinie gości od lat. W grudniu sieć zaprezentuje Widzom aż cztery bestsellerowe spektakle - w wybranych kinach, na wielkim ekranie, będzie można zobaczyć teatr, operę i balet, a wszystko to w wykonaniu gwiazd światowej sławy.

Już w najbliższy wtorek, 3 grudnia, na ekranach Multikina - w ramach projektu MuliCulture Britain - w teatralnych kreacjach będzie można podziwiać Ralpha Fiennesa i Sophie Okonedo. Wcielą się oni w tytułowe postaci dramatu Williama Szekspira "Antoniusz i Kleopatra" - przepełnionej namiętnościami ponadczasowej historii o pasji, władzy, polityce i miłości. Inscenizacja dramatu Szekspira - ciągu dalszego "Juliusza Cezara" - zdobyła serca publiczności i zebrała entuzjastyczne recenzje krytyków nie tylko w Wielkiej Brytanii. Za role w tym spektaklu Okonedo i Fiennes zostali nagrodzeni Evening Standard Theatre Awards - prestiżowymi brytyjskimi nagrodami teatralnymi.

Spektakl "Antoniusz i Kleopatra" będzie można obejrzeć 3 grudnia o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

W czwartek, 12 grudnia, Multikino przypomni widzom skrzący się humorem i pełen magii spektakl z The Metropolitan Opera: "Zaczarowany flet". To świetna propozycja dla całych rodzin - prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza. Na ekranie zobaczymy sceniczne perypetie Księcia Tamino i jego przyjaciela, zabawnego ptasznika Papageno.

"Zaczarowany Flet" zostanie zaprezentowany 12 grudnia o godz. 18:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Poznań Malta, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Włocławek, Zabrze.

15 grudnia, w niedzielę, kolejna propozycja familijna - tytuł, na który wielu miłośników baletu czekało cały rok: "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego. Spektakl, uwielbiany przez młodych widzów, jednocześnie wciąż pozostaje jednym z najważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów, a miłośnicy klasycznego baletu m.in. piękny walc Śnieżynek, walc Kwiatów i popisowe 'pas de deux'.

"Dziadka do orzechów" - w opinii wielu jeden z najpiękniejszych baletów - będzie można zobaczyć już 15 grudnia o godz. 16:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola Park, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

Last but not least - 17 grudnia, tydzień przed Wigilią - kolejny tytuł w ramach projektu MultiCulture Britain: wspaniała "Zimowa opowieść" z uwielbianą przez polskich widzów Judi Dench w jednej z ról. To kolejny spektakl na podstawie twórczości Szekspira, ponadczasowa tragedia o obsesji i odkupieniu w inscenizacji z legendarnego londyńskiego teatru Garrick, w reżyserii Roba Ashforda i Kennetha Branagha. Historia Perdity i jej rodziny to niesamowity splot wątków tragicznych i sielankowych, ubarwiony dodatkowo zaskakującymi zwrotami akcji. Całość ogląda się niczym teatralną inscenizację pięknej baśni - spektakl wprost idealny, by zobaczyć go właśnie w jeden z długich, grudniowych wieczorów. Spektakl 17 grudnia to też nie lada gratka dla miłośników Wielkiej Brytanii i języka angielskiego - tytuł zostanie zaprezentowany w oryginalnej wersji językowej, z angielskimi napisami.

"Zimową opowieść" z angielskimi napisami będzie można zobaczyć już we wtorek, 17 grudnia o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań - Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa - Ursynów, Warszawa - Targówek, Warszawa - Złote Tarasy, Wrocław - Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety na spektakle teatralne, operowe i baletowe ekranach kin sieci Multikino w sprzedaży w kasach kin oraz online na www.multikino.pl.

Spektakle "Antoniusz i Kleopatra", "Zaczarowany flet" i "Dziadek do orzechów" prezentowane są z polskimi napisami, "Zimowa opowieść" z napisami angielskimi.

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób oraz bilety szkolne dla zorganizowanych grup szkolnych do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon.-pt. 9-17): https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/kontakt-rezerwacje-grupowe

(-)
Multikino S.A.
3 grudnia 2019
Wątki
Teatr w kinie

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia