Wielkanoc u Emiliana Kamińskiego

Świąteczne spotkanie dla osób bezdomnych w Teatrze Kamienica

Więcej niż teatr – to hasło Kamienicy, które oddaje charakter tej instytucji. Teatr, przy Alei Solidarności w Warszawie po raz kolejny zaprasza do siebie bezdomnych. Już we czwartek, 18 kwietnia do stołu z Emilianem Kamińskim zasiądzie około 250 osób ciężko doświadczonych przez życie.

 

Inicjatywa powstała z potrzeby serca i podejmowana jest od początku istnienia teatru, czyli od dziewięciu lat. Jej pomysłodawcą jest sam Emilian Kamiński - aktor, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Kamienica.

- Poprzez nadchodzące spotkanie, chcemy dać osobom bezdomnym namiastkę prawdziwych, rodzinnych świąt. Podzielimy się tradycyjnym jejeczkiem, porozmawiamy, pobędziemy ze sobą. To są zwykle niesamowite chwile, doceniane zarówno przez naszych gości, jak też pracowników teatru, bardzo zaangażowanych w organizację wydarzenia – mówi Emilian Kamiński.

Spotkania z bezdomnymi odbywają się dwa razy do roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą. Towarzyszy im niecodzienny klimat, a udział w nich biorą również artyści. W inicjatywę zaangażowana będzie także warszawska Straż Miejska.

Patrycja Pawlik
Materiał Teatru
18 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...