Wielki finał w niedzielę

12. Europejski Festiwal Muzyczny "Gloria" Białystok 2018

Festiwal Gloria zabiera słuchaczy w świat opery i operetki. Koncertem "Jak bal. to bal" zakończy się XII Europejski Festiwal Muzyczny "Gloria" Białystok 2018.0 d wczoraj w Białymstoku swoje święto mają wielbiciele pięknych głosów i operowych przebojów.

Bo to już 12. raz kilka letnich wieczorów mieszkańcom Białegostoku wypełniają występy znanych śpiewaków i obiecujących talentów. Pierwsze festiwale odbywały się w zaadaptowanych supraskich stajniach.

- Było dużo komarów i much, ale miało to swój urok -wspomina z uśmiechem dr Aleksander Teliga, światowej sławy śpiewak operowy, którego bas publiczność włoskiej La Scali miała okazję podziwiać 36 razy z rzędu. Potem zmieniły się koncepcje imprezy, i ku uciesze białostoczan, koncerty przeniosły się do Białegostoku.

- Wychowaliśmy publiczność i nauczyliśmy ja rozumieć muzykę, zaczynając od tej lżejszej - wspomina Teliga. - Dla mnie to pieśni ludowe, musical, operetka. Wczorajszy koncert inauguracyjny poświęcony był sławnym ariom z oper i oczywiście operetek. Dziś kolejna gratka, w dodatku to jedyny koncert, na który wstęp jest wolny.

W Auli Magna Pałacu Branickich zaśpiewają gwiazdy Akademii Operowej Teatru Wielkiego w Warszawie.

Jerzy Doroszkiewicz
Kurier Poranny
10 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia