Wielki mezzosopran

6 marca 1946 w Krośnie Odrz. urodził się wielki mezzosopran

Ewa Werka. Uważana jest za niedoścignioną wykonawczynię ról w XX-wiecznych operach. Miała w swoim repertuarze kilkadziesiąt partii solowych. Debiutowała w 1965 roku rolą Jadwigi w "Strasznym Dworze" Stanisława Moniuszki na scenie Opery Bałtyckiej. Po ukończeniu studiów została solistką Opery im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

6 marca 1946 roku w Krośnie Odrzańskim urodziła się Ewa Werka, śpiewaczka operowa. Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej w Zielonej Górze (1965) Ewa Werka odbyła w latach 1965-1970 studia wokalne w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem Zofii Janukowicz-Pobłockiej. Debiutowała w 1965 roku rolą Jadwigi w "Strasznym Dworze" Stanisława Moniuszki na scenie Opery Bałtyckiej. Po ukończeniu studiów została solistką Opery im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Uważana jest za niedoścignioną wykonawczynię ról w XX-wiecznych operach. Miała w swoim repertuarze kilkadziesiąt partii solowych. Zachwycała publiczność i krytyków niezwykłym mezzosopranowym głosem oraz wybitnym talentem aktorskim.

"Głos osobowość", "głos o niepowtarzalnej barwie" - to przykłady entuzjastycznych opinii krytyków potwierdzanych...

oprac. (DECHA)
Gazeta Lubuska
10 marca 2020
Portrety
Ewa Werka

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia