Wielki Turniej Tenorów będzie miał swoje logo

Opera na Zamku w Szczecinie

Konkurs na logo Wielkiego Turnieju Tenorów ogłosiła Opera na Zamku w Szczecinie. Inicjatywa skierowana jest do studentów uczelni artystycznych i artystów plastyków. Wielki Turniej Tenorów będzie miał wreszcie swoje logo.

Turniej Tenorów w tym roku odbędzie się po raz szesnasty. Impreza cieszy się olbrzymią popularnością, bilety rozchodzą się na pniu. Udział w nim biorą artyści z całego świata, a najlepszego z nich wskazuje publiczność. Glosowanie jest zresztą bardzo spektakularne: widzowie wrzucają róże do koszy oznaczonych numerem śpiewaka, którego wykonanie arii najbardziej ich uwiodło. Kto zbierze najwięcej róż - wygrywa.

Wydarzenie mimo wieloletnich tradycji nie miało dotąd stałego logo. Dyrekcja instytucji uznała, że czas tę sytuację zmienić i stworzyć znak graficzny, który będzie w przyszłości stanowił o marce całego projektu. Konkurs ma charakter otwarty, jego regulamin dostępny jest na stronie opery. Termin nadsyłania prac mija 14 kwietnia, a laureat otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1500 złotych.

Opera szykuje się też do innego ważnego konkursu: na dyrektora instytucji. Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego, ma on zostać ogłoszony do końca marca.

Obecnie pełniącym obowiązki dyrektora opery pozostaje Jacek Jekiel. Stanowisko objął w październiku ubiegłego roku po nagłej rezygnacji Angeliki Rabizo. Zarząd województwa zdecydował wówczas, iż właśnie Jekiel - wtedy dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Marszałkowskim -jest osobą najlepiej zorientowaną w sytuacji organizacyjnej, finansowej i artystycznej instytucji. Najważniejszym zadaniem przed nim postawionym było dokończenie przebudowy siedziby muzycznego teatru i jej otwarcie (planowane na październik br). Sam Jacek Jekiel nie wyklucza swojego udziału w konkursie.

(kas)
Kurier Szczeciński
25 marca 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia